1 – شرایط استفاده از خدمات

الف:پذیرش و امضای الکترونیکی شرایط

شما پس از خرید هر کدام از سرویس ها و خدمات موجود در وب سایت Rasanegar.com برای شخص خودتان، مشتریانتان، یا شرکتی که شما را به عنوان نماینده خود معرفی می کند، تمام قوانین و سیاست های کاری رسانگار را می پذیرید و خرید هر کدام از سرویس ها به معنای امضاء الکترونیکی این قوانین است. همچنین شما موظف هستید در صورتی که سرویس های رسانگار را برای شخصی حقیقی یا حقوقی دیگر خریداری می کنید تمام قوانین و شرایط استفاده از خدمات رسانگار را به اطلاع ایشان برسانید. این قوانین بلافاصله بعد از خرید سرویس، بین مشترک و رسانگار به صورت الکترونیکی به امضاء می رسند و در تصمیم گیری های دوجانبه موثر و تاثیر گذار هستند. همچنین تمام مشترکین (کاربران و مشتریان) نمایندگان و بازاریابان رسانگار (و یا هر شخص دیگری که به صورت غیر مستقیم از شبکه، سیستم ها و سرور های رسانگار استفاده می کند.) از لحاظ قانونی موظف به رعایت قوانین موجود در این توافقنامه در مورد محدودیت های استفاده از سرویس های رسانگار است.

ب:هویت ، جایگاه و نقش خریدار

 1.  خریدار تضمین می کند که مشترک استفاده کننده از سرویس های رسانگار به سن قانونی حداقل 18 سال رسیده است، و در غیر این صورت از نظر قانونی به تمام قوانین تجارت الکترونیک و شرایط استفاده از سرویس های رسانگار صالح و آگاه است، همچنین خریدار متعهد می شود که اگر عضوی (کارمند، شریک، کارگزار) یک نهاد دولتی یا غیر دولتی است، و عضو یا شریکی از یک موسسه یا شرکت با مسئولیت محدود است در شرایطی اقدام به خرید این سرویس می کند که در جایگاهی از آن شرکت و سازمان باشد که قدرت (قدرت حقوقی، اختیار قانونی) پذیرش قوانین موجود در این توافقنامه را داشته باشد، خریدار (مشترک، کاربر یا مشتری) متعهد می شود که تحت هر شرایطی قبل از خرید هر کدام از سرویس ها، همه بخشهای این توافقنامه و توافقنامه های اختصاصی مربوط به این محصول را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است،
 2. مشترک متعهد می شود که تمام اطلاعات فردی (اطلاعات هویتی ثبت نام) که در هنگام خرید وارد می کند کاملا صحیح است و مشخصات فعلی تماس با مشترک است، همچنین خریدار متعهد می شود در صورت تغییر هر کدام از مشخصات تماس که در هنگام ثبت نام وارد نموده است (آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و ثابت، آدرس و کد پستی، شهر یا کشور محل زندگی) آن را سریعا به اطلاع رسانگار برساند و نسبت به تائید آن ها اقدام کند
 3. تمامی خدمات و سرویسهای ارائه شده دردیتاسنتر و سرورهای ایران نیاز به احراز هویت کامل خریدار مطابق ضوابط تعیین شده توسط رسانگار بوده و علیرغم تحویل فوری و آنلاین در هر ساعت از شبانه روز ممکن است هر زمان پس از ارائه سرویس فرایند احراز هویت صورت گرفته و سرویس کاربر در صورت عدم پاسخ گویی به تیکت (ایمیل) ارسالی برای وی سرویس ابتدا به ساکن تعلیق شده و پس از پیگیری های بعدی از طریق تلفن یا تیکت و عدم دریافت پاسخ و یا اطلاعات مورد قبول سرویس وی حذف خواهد شد. حذف سرویس به دلیل عدم احراز هوین  مطابق شرایط ذکر شده در این توافقنامه خواهد بود.
 4. خریدار متعهد می شود که به سن قانونی حداقل 18 سال رسیده باشد یا این که به تمام قوانین رسانگار اجحاف کامل داشته باشد، اگر سن کاربر کمتر از 18 سال باشد از طریق قانونی توسط رسانگار شامل محدودیت هایی می شود و اگر سن مشترک هر کدام از سرویس های رسانگار کمتر از 18 سال باشد پس از خرید هرکدام از سرویس ها بدین وسیله به رسانگار رضایت نامه می دهد تا در مواقع اضطراری رسانگار تمام داده های سرویس و اطلاعات ورود به ناحیه کاربری وی را در اختیار سرپرستان قانونی او (پدر، مادر و یا هر شخص دیگری که مشترک تحت تکفل او باشد) قرار دهد و تمام مسئولیت های جبران خسارت (لغو ، حذف و یا انسداد سرویس) در این شرایط بر عهده خود مشترک زیر 18 سال می باشد.

پ : ارتقا و تغییرات ساختار نرم افزاری و سخت افزاری

رسانگار همواره در نظر دارد تمام سرویس های خود را به بهترین شکل ممکن و با نهایت کیفیت به مشترکین ارائه دهد، بنابراین رسانگار گام به گام همراه با تکنولوژی های روز دنیا در سرویس های خود تغییرات ایجاد می کند، به این ترتیب ممکن است رسانگار طبق صلاحدید کارشناسان فنی خود در برخی از شرایط اضطراری بدون اطلاع رسانی قبلی، نسبت به ارتقاء و تعویض تجهیزات و تکنولوژی ها (سخت افزاری و نرم افزاری) سرور های خود اقدام نماید، و طبق این توافقنامه مشترک نمی تواند در این موارد نسبت به سیاست‎های کاری رسانگار اعتراض نماید.

ت : تائید تمام شرایط و بروزرسانی های آتی آن در صورت سفارش سرویسها

 1.  رسانگار همگام با رشد و پیشرفت همه روزه و در مواجهه با مشکلات (اختلالات فنی امنیتی) و فناوری های جدید، جهت جلوگیری از سوء استفاده و ایجاد اختلال در سرویس دهی قوانین خود را همواره بروز رسانی می نماید و مشترکین قادر هستند آخرین نسخه از قوانین شرکت را در آدرس https://rasanegar.com/term-of-services و همچنین تاریخ آخرین تغییرات را مشاهده کنند، تمام قوانین اضافه (ویرایش) شده به این قسمت طبق این بند از توافقنامه مورد تایید مشترکین رسانگار باشد، در صورتی که با روال انجام تغییرات در قوانین رسانگار به هیچ وجه موافق نیستید، لطفا زیرمجموعه های بخش 4 قوانین لغو سرویس در همین صفحه را مشاهده نمایید و در صورت تمایل نسبت به لغو حساب کاربری و سرویس های خود در رسانگار اقدام نمایید.سفارش سرویس ، ادامه استفاده از سرویسهای رسانگار و یا عدم لغو سرویس در بروزرسانی های شرایط استفاده از سرویسهای رسانگار به منزله موافقت کامل با آنها بوده و صرفا در صورت اعلام صریح عدم توافق و توقف استفاده از سرویسها است که کار می تواند با بخشی یا تمامی از این توافق نامه مخالفت نماید.
 2. اگر رسانگار بنا به دلایلی تغییرات قابل توجهی در قوانین سرویس دهی خود و شرایط توافقنامه ایجاد کند، تغییرات جدید به مدت 30 روز بر روی صفحه اصلی وب سایت به صورت اطلاعیه به نمایش گذاشته شده و ایمیل اطلاع رسانی برای همه کاربران ارسال خواهد شد تا تمام کاربران قادر باشند از آخرین تغییرات ایجاد شده در قوانین رسانگار مطلع گردند، همچنین در قسمت بالایی و پایینی صفحات توافقنامه ها در رسانگار قادر هستید تاریخ آخرین تغییرات را مشاهده نمایید. ادامه استفاده از هرکدام از سرویسهای رسانگار پس از بروزرسانی شرایط استفاده از سرویسها به منزله موافقت با آن می باشد.

ث: قوانین کلی مربوط به ثبت دامنه های اینترنتی

اگر مشترک دامنه جدیدی در رسانگار به ثبت برساند (یا برای دامنه هایی قبلا در رسانگار به ثبت رسانیده باشد) یا این که دامنه ای را که قبلا در رسانگار به ثبت رسانیده است را به شخص یا شرکتی دیگر انتقال دهد طبق این بند از توافقنامه متعهد می شود که تمام قوانین مربوط به نام های دامنه ها در سایت رسانگار ، قوانین سازمان ارائه دهنده خدمات دامنه های بین المللی و قوانین سازمان ارائه دهنده دامنه های ملّی  به صورت کامل مطالعه نموده و تمام آن ها را پذیرفته است.

2- قوانین استفاده مجاز از سرویس ها و ممنوعیت ها

 1. طبق این توافقنامه مشترکین رسانگار پس از خرید هر کدام از سرویس های این شرکت تمام قوانین و خط مشی های فعالیت در نظام جمهوری اسلامی ایران و سایر مراجع قانونی اعم از ستاد فیلترینگ و وزارت صمت ( صنعت، معدن، تجارت ) را می پذیرند، رسانگار تحت قوانین نظام حاکم بر جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند و کاربران رسانگار نیز موظف هستند از تمام این قوانین پس از خرید هر کدام از سرویس ها پیروی نمایند، در صورت وجود هرگونه اختلاف بین مشترک و رسانگار که در این قوانین این صفحه گنجانده نشده است، سازمان و یا وزارتخانه ذیصلاح می‎بایست بین مشترک و رسانگار قضاوت به عمل آورد.
 2. درمورد محتوای بارگزاری شده بر روی وب سایت کاربران شرکت، رسانگار به هیچ عنوان تصمیم ندارد اطلاعات وب سایت کاربران را طی دوره های زمانی مختلف بررسی و بر روی آن ها نظارت داشته باشد، اما مشترک با خرید هر کدام از سرویس های رسانگار متعهد می شود که از تمام قوانین استفاده از سرویس های رسانگار پیروی کند، در صورت رویت محتوای غیراخلاقی یا مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران یا دریافت گزارش تخلف یا احکام دقیق از مراجع داخلی یا بین المللی، رسانگار طی این قرارداد خود را مجاز می دارد تا بلافاصله اصلاحاتی در وب سایت مشترک (در شرایط اضطراری) به وجود آورد یا کل محتوای مشترک را از دسترس خارج و حذف کند و سپس قرارداد سرویس دهی خود را با کاربر فسخ نماید،
 3. مشترک به این وسیله موافقت می کند که رسانگار بدون پذیرش هیچگونه مسئولیتی در موارد نقض قوانین می تواند اطلاعات موجود بر روی وب سایت کاربر را (حذف، اصلاح، ویرایش، مسدود) کند. برخی از مواردی که ممکن است باعث تعلیق و یا حذف داده های کاربر شود: ارسال اسپم، بارگزاری فایل آلوده، فیشینگ و کلاه برداری، اسکن پورت ها رایانه ها ، IP یا سرور ها و شبکه دیتانستر به وسیله IP یا سرویس یا  سرور ارائه شده و تست امنیت به هر عنوان حتی با رضایت تست شونده ، استفاده از اسکریپت های لیچ، نقض قوانین کپی رایت و استفاده از هاست اشتراکی برای راه اندازی آپلود سنتر، شبکه اجتماعی، راه اندازی ربات تلگرام، ربات اینستاگرام و یا ربات هر نوع شبکه اجتماعی دیگر، چت روم و خبرخوان است.
 4. در صورتی که به دلیل تخطی از قوانین رسانگار، یا قوانین جمهوری اسلامی ایران سرویس کاربر مسدود گردد و قرارداد وی فسخ گردد رسانگار به هیچ عنوان مابقی هزینه سرویس مشترک را عودت نمی دهد و خسارات ناشی از نقض قوانین را جبران نمی کند و این حق را برای خود محفوظ دارد تا نسبت به پیگیری خسارات احتمالی به رسانگار و طرف ثالث مدعی از محل اقدامات مشترک علیه مشترک به مراجع ذیصلاح مراجعه نماید و یا مطابق احکام صادره اقدام کند

3- قوانین پرداخت / تمدید / سرویس های میزبانی و دامنه

الف. شرایط خدمات رسانی

مشترک در هنگام خرید هر کدام از سرویس های رسانگار تمام قوانین خدمات رسانی در پاراگراف های 3 و 4 این توافقنامه را می پذیرد.

ب. پرداخت هزینه سرویس

مشترک در هنگام ثبت نام در رسانگار و خرید هر کدام از سرویس ها متعهد می شود که از قوانین خرید یا تمدید سرویس ها پیروی کند، مشترک متعهد می شود که اطلاعات تماس خود به صورت صحیح در اختیار شرکت قرار دهد و در صورت تغییر اطلاعات تماس مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن آن ها را در پرتال کاربران رسانگار بروزرسانی کند تا رسانگار قادر باشد اطلاعیه های پرداخت و تمدید سرویس ها را برای وی ارسال کند، همچنین مشترک متعهد می شود که پس از خرید هر کدام از سرویس ها جزئیات سرویس دریافتی را با جزئیات پکیج ارائه شده در وب سایت Rasanegar.com مطابقت دهد، فرآیند تحویل سفارشات در رسانگار به صورت تمام سیستمی و اتوماتیک است، بنابراین مسئولیت تطابق سرویس خریداری شده و تحویل شده بر عهده مشترکین رسانگار است، در صورتی که تغییراتی در تعرفه خدمات رسانی سرویس های رسانگار رخ دهد، رسانگار قیمت سرویس های خریداری شده توسط کاربر را برای دوره های بعدی ممکن است بدون اطلاع رسانی قبلی بروزرسانی کند و این وظیفه مشترک است که در هنگام پرداخت صورتحساب به تعرفه خدمات توجه نماید.

پ. طراح های تخفیفی و هدایا

رسانگار در برخی از دوره های خدماتی بر روی برخی از سرویس های خود تخفیف های نقدی در نظر گرفته است، به عنوان مثال ممکن است مشترکین سرویس های هاست اشتراکی در پرداخت سه ماهه مشمول 10% تخفیف و در پرداخت شش ماهه مشمول 20% تخفیف و در پرداخت دوازده ماهه مشمول 30% تخفیف می شوند، همچنین مشترک برخی از سرویس ها در پرداخت های سالانه مشمول ثبت دامنه های رایگان، نصب قالب های رایگان، مشاوره سئو و بهینه سازی رایگان، IP اختصاصی رایگان و گواهینامه امنیتی SSL رایگان می شوند، در این شرایط اگر مشترک نسبت به خرید هر کدام از این سرویس ها اقدام کند و از مزایای طرح ها بهرمند گردد و سپس نسبت به تنزیل سرویس (در حساب کاربری) خود اقدام کند (به عنوان مثال تنزیل پکیج و تنزیل دوره پرداخت و دوره صورتحساب کند) و اعتبار باقیمانده را به حساب کاربری خود اضافه کند (اتوماسیون مالی کاربران رسانگار به صورت خودکار پس از تنزیل هر کدام از سرویس ها اعتبار باقیمانده از سرویس مشترک را به حساب کاربری وی اضافه می کند)، در این شرایط اعتبار اضافه شده به حساب کاربری مشترک به عنوان جریمه از سمت رسانگار از حساب کاربری مشترک کسر می گردد. طرح های تخفیفی و هدایای ارائه شده به عنوان تسهیلات یا کمک پرداخت به مشتریان رسانگار هدیه داده می شود و مشترک نمی تواند از این طرح ها استفاده کند و سپس نسبت به تنزیل سرویس خود اقدام کند و اعتبار باقیمانده را صرف خرید سرویس یا خدمات دیگر کند و یا نمی تواند از رسانگار در این شرایط درخواست عودت وجه (عودت وجه کل سرویس، عودت وجه اعتبار موجود در حساب کاربری) را داشته باشد.

ت. تمدید خودکار دامنه ها

 1. رسانگار به عنوان حسن نیت و حمایت از کاربران خدمات تمدید اتوماتیک دامنه ها را ارائه می دهد و این به عنوان یک قرارداد و تعهد نسبت به کاربران نیست،
 2. کاربر موضف است از تاریخ انقضای دامنه ثبت شده خود مطلع باشد، اگر مشترک دامنه فعالی داخل رسانگار داشته باشد و موعد انقضاء آن نزدیک باشد، رسانگار 30 روز قبل از تاریخ سررسید انقضاء دامنه، ایمیل های یادآوری پرداخت را برای مشترک ارسال می کند. (ایمیل اول یاداوری پرداخت هزینه تمدید دامنه، 30 روز قبل از تاریخ انقضاء دامنه ارسال می شود و ایمیل دوم 15 روز، ایمیل سوم 7 روز، ایمیل چهارم 3 روز و ایمیل پنجم نیز 2 روز قبل از تاریخ انقضاء دامنه ارسال می شود)
 3. رسانگارممکن است  یادآوری های پرداخت صورتحساب تمدید سرویس را به صورت پیامک (sms) هم برای کاربران ارسال می کند اما ارسال پیامک برای رسانگار یک تعهد یا قرارداد حتمی تلقی نمی گردد و فقط جهت اطلاع رسانی بهتر برای مشتریان ارسال می شود و در صورت عدم دریافت این پیامک ها به دلیل مشکلات زیرساختی ، مشکلات سرویس دهنده پیامک و محدودیت های کاربر در دریافت پیامکهای تبلیغاتی یا اطلاع رسانی به هیچ عنوان مسئولیتی را متوجه رسانگار نمی کند.
 4. در هر شرایطی اگر مشترک نمی تواند در تاریخ مقرر نسبت به پرداخت صورتحساب اقدام کند، این امکان وجود دارد که حساب کاربری خود را به میزان مورد نیاز جهت تمدید دامنه ها شارژ نماید و از قسمت مدیریت دامنه ها نیز دکمه تمدید خودکار دامنه را بر روی فعال قرار دهد، در این شرایط به هنگام سرسید صورتحساب سرویس برای وی صادر شده و  در صورتی که مشترک قادر به پرداخت نباشد و در جساب کاربری خود داریا اعتبار کافی باشد سیستم به صورت خودکار هزینه تمدید دامنه وی با کسر موجودی از اعتبار حساب کاربری تمدید می کند.
 5. در صورتی که مشترک به هر کدام از دامنه های خود نیاز ندارد و در آینده تصمیم به تمدید آن ندارد میبایست قبل از صدور صورتحساب، درخواست لغو دامنه را برای رسانگار ارسال کند، در غیر اینصورت اگر دامنه به صورت خودکار و ناخواسته توسط میزان اعتبار حساب کاربری (شارژ مالی مشترک) تمدید گردد، بازگردانی تاریخ تمدید و عودت وجه دامنه تمدید شده به هیچ عنوان میسر نیست و رسانگار در این زمینه مسئولیتی ندارد.
 6. در صورتی که مشترک نسبت به تمدید دامنه خود در تاریخ مقرر اقدام نکند دامنه ممکن است مطابق قوانین برخی از رحیسترار ها تا 30 روز پس از تاریخ انقضاء (این زمان طبق قوانین برای پسوند و رجیسترار های مختلف می تواند متفاوت باشد) قابل تمدید است و در وضعیت تعلیق باقی می ماند، اما پس از 30 روز دامنه قفل می شود و 60 تا 74 روز دوره قفل باقی می ماند، هزینه تمدید دامنه در وضعیت قفل 10 برابر هزینه تمدید عادی است و رسانگار در این شرایط قادر نیست دامنه را با تعرفه عادی تمدید کند و هیچ مسئولیتی در این شرایط متوجه رسانگار نیست.
 7. در صورت عدم شرایط فوق الذکر و یا عدم پرداخت هزینه تمدید دامین به هر دلیل و حذف دامین و یا ثبت آن توسط هر فرد دیگری مسئولیتی از هیچ جهت متوجه رسانگار نخواهد بود.

ث. تمدید هاست نیمه اختصاصی و تمام اختصاصی، سرور مجازی و سرور اختصاصی

با توجه به خاص بودن نوع سرویس های ارائه شده در این زمینه، رسانگار 10 روز قبل از سررسید این سرویس ها ایمیل و اطلاعیه های یادآوری برای مشتریان خود صادر می کند و مشترک موظف است در این بازه زمانی نسبت به پرداخت صورتحساب خود اقدام نماید، در غیر این صورت اکانت دقیقا در روز سرسید سرویس مسدود خواهد شد و در این شرایط دو حالت برای این سرویس ها وجود دارد،

 • حالت اول: اطلاعات آپلود شده (داده های مشترک) در سرویس های هاست نیمه اختصاصی و سرور مجازی از 7 تا 30 روز بسته به صلاحدید رسانگار بعد از انسداد سرویس نگهداری می شود و سپس از روی سرور ها به صورت کامل حذف می گردند،
 • حالت دوم: در سرویس های هاست تمام اختصاصی و سرور اختصاصی با توجه به این که این سرویس ها از دیتاسنتر های مطرح جهانی برای کاربران رسانگار تهیه می شوند و باتوجه به این که در سرویس های هاست تمام اختصاصی و سرور اختصاصی یک سرور کامل در اختیار کاربر است دقیقا در روز انقضاء سرویس اگر کاربر سرویس خود را تمدید نکرده باشد درخواست لغو (کنسلی) سرور اختصاصی و هاست تمام اختصاصی برای دیتاسنتر صادر می شود و اطلاعات کاربر ممکن است حتی 1 دقیقه بعد از تاریخ انقضاء سرویس در دسترس نبوده و به صورت کامل حذف می شوند،

بنابراین رسانگار در جهت ارائه خدمات بهتر و عدم از دست رفتن تمام اطلاعات مشتریان، تاریخ انقضاء سرویس های هاست تمام اختصاصی و سرور اختصاصی را 5 تا 7 روز قبل از موعد سررسید واقعی تنظیم می نماید و زمانی که موعد تمدید سرویس فرارسید و کاربر نسبت به پرداخت اقدام ننماید سرویس 5 تا 7 روز مسدود می شود تا در این شرایط کاربر اگر نسبت به تمدید سرویس خود بی توجه بوده است سریع‎تر به این روش سریعتر مطلع گردد که موعد تمدید فرا رسیده است و پس از سپری کردن مدت فوق الذکر سرور به صورت کامل کنسل می شود و تمام اطلاعات کاربر برای همیشه حذف می شود و قابل بازیابی نیست،

کاربر متعهد می شود که مسئولیت تمدید به موقع سرویس ها بر عهده خودش است و هیچ مسئولیتی در زمینه نگهداری اطلاعات حتی 1 دقیقه بعد از تاریخ انقضاء متوجه رسانگار نیست. آن دسته از کاربرانی که می خواهند از انسداد سرویس خود جلوگیری کنند و احتمال می‎دهند در تاریخ سررسید صورتحساب نتواند نسبت به پرداخت و تمدید سرویس اقدام کنند، میبایست از طریق ارتباط با واحد فروش و مالی، سرویس مورد نظر خود را برای ماه های آینده تمدید کنند، در غیر این صورت رسانگار هیچ مسئولیتی در زمینه نگهداری از اطلاعات کاربر پس از تاریخ سررسید صورتحساب نخواهد داشت، خاطر نشان می سازد نگهداری از اطلاعات مشتریان در سرویس های هاست نیمه اختصاصی و سرور مجازی 7 تا 30 روز بعد از تاریخ انقضاء یک خدمات جهت رفاه حال مشتریان است و به عنوان تعهد (استلزام، قرارداد قطعی) محسوب نمی شود و ممکن است در برخی از شرایط ارائه این خدمات میسر نباشد، نکته حائر اهمیت آن است که رسانگار پس از تاریخ انقضاء تمام سرویس های میزبانی وب، هیچ مسئولیتی در قبال نگهداری از داده های مشترک ندارد، همچنین ارسال اطلاعیه های ایمیلی و پیامکی در جهت تمدید و پرداخت صورتحساب سرویس ها نیز یک نوع خدمات ارزش افزوده جهت رفاه حال مشتریان محسوب می‎شود و به دلیل سیستمی بودن این عملیات و وابستگی آن به سرویسدهندگان ثالث مانند اپراتور های موبایل و پیامک و یا سرویسدهندگان ایمیل ، رسانگار هیچگونه مسئولیتی در قبال صحیح انجام شدن آن ندارد و این وظیفه کاربر است که قبل از تاریخ سررسید سرویس نسبت به پرداخت آن یا هماهنگی لازم برای تمدید اقدام کند.

4- قوانین لغو سرویس و سیاست های عودت وجه

رسانگار جهت رفاه حال مشتریان تا 7 روز گارانتی عودت وجه بر روی سرویس های میزبانی وب و 24 ساعت برای سرور های مجازی را  قرار داده است که گارانتی فوق برای عودت وجه طبق سیاست ها و خط مشی های زیر قابل اجراست، خاطر نشان می سازد امکان عودت وجه سرویس های خریداری شده در رسانگار فقط مطابق مندرج فوق پس از خرید قابل اجراست و پس از گذشت مدت زمان مذکور، رسانگار تحت هیچ شرایطی قادر به عودت وجه نیست و مشترک با خرید هرکدام از سرویس های رسانگار حق درخواست عودت وجه پس از دوره فوق الذکر، را از خود سلب و ساقط می نماید.

دیگر سرویسهای ذکر نشده در لیست فوق فاقط هرگونه عودت وجه به هر شکل و تحت هر عنوان بوده و در صورت پرداخت و ارائه تمام یا بخشی از خدمات و درخواست کاربر هزینه ای عودت داده نخواهد شد این سرویسها میتواند شامل و نه محدود به سرورهای اختصاصی ، هاست اختصاصی ، ثبت و تمدید دامین ، خدمات نصب و پیکربندی سرور و سرویس ، لایسنهسای نرم افزاری و خدمات مدیریت سرور باشد.

الف: هزینه های غیرقابل بازگشت

در صورتی که مشترک از هر کدام از خدمات ارزش افزوده:از جمله و نه محدود به :
انتقال رایگان اطلاعات به رسانگار، نصب رایگان سیستم مدیریت محتوا، ارائه IP اختصاصی تجاری و رایگان، DNS اختصاصی تجاری و رایگان، نصب رایگان قالب های گرافیکی جوملا و وردپرس، استفاده از قالب های تجاری جوملا و وردپرس، خدمات مشاوره سئو و بهینه سازی، پشتیبانی بازسازی و رفع مشکلات وب سایت، خدمات بکاپ گیری و بازگردانی بکاپ، گواهینامه امنیتی SSL رایگان، کانفیگ رایگان سرور، کانفیگ رایگان امنیتی و کانفیگ رایگان کنترل پنل استفاده کرده باشد هزینه این سرویس ها که غیر قابل بازگشت است به عنوان خسارت در ارائه تسهیلات (خدمات ارزش افزوده رسانگار) مطابق لیست قیمت ها در صفحه Rasanegar.com/term-of-services/regular-rate از کل مبلغ ارائه شده توسط مشتری کسر گردیده و مابقی وجه به مشترک بازگشت می شود، در شرایط ارائه خدمات بیشتر در سرویس های سطح حرفه ای تر نیز کارشناسان رسانگار میبایست حق زحمه امور انجام شده را تشخیص دهند و مابقی وجه را به مشترک عودت دهند، در شرایطی که مشترک از خدمات دامنه رایگان در سرویس های میزبانی استفاده نموده باشد، تعرفه مطابق نرخ زمان ثبت دامنه و یا تعرفه مندرج در جدول تعرفه های ثبت دامنه مطابق جدول قیمت مندرج در سایت  از هزینه کل سرویس کسر گردیده و مابقی هزینه سرویس به مشترک عودت می شود، این از آن بابت است که رسانگار دامنه های رایگان را به عنوان تسهیلات (وام) در اختیار مشتریان قرار می دهد تا مشتریان بتوانند با پرداخت هزینه کمتری وب سایت خود را راه اندازی کنند، اما در حقیقت رسانگار برای ثبت دامنه های رایگان و ارائه دامنه های هدیه به مشتریان نیز، خود متحمل هزینه شده و در شرایطی که کاربر تصمیم به لغو سرویس و عودت وجه داشته باشد، هزینه تسهیلات سرویس مانند دامنه رایگان از قیمت کل سرویس کسر می گردد، عودت هزینه سرویس های هاست تمام اختصاصی و سرور اختصاصی به هیچ عنوان ممکن نیست.

ب: درخواست عودت وجه بعد از 7 روز

همانطور که در بند قبلی ذکر شد پس از گذشت مدت زمان مندرج فوق ( 7 روز برای میزبانی وب و 24 ساعت برای سرور مجازی )  امکان عودت وجه هیچکدام از سرویس ها وجود ندارد، زیرا رسانگار با برنامه ریزی و تامین زیرساخت های لازم پس از 7 روز، در جهت میزبانی وب سایت کاربر تا پایان دوره صورتحساب برنامه ریزی می کند. در این شرایط اگر کاربر نسبت به تنزیل سرویس خود (تنزیل به پکیج های ضعیف تر، تنزیل به دوره های پرداخت پایین تر) اقدام نماید و سیستم به صورت خودکار اعتباری به حساب کاربری مشترک اضافه کند، رسانگار به عنوان خسارت و جلوگیری از سوء استفاده طبق بند الف و پ از شرایط پرداخت و تمدید ، مبلغ 20.000 تومان از موجودی اعتبار کاربر کسر می کند و امکان عودت اعتبار باقیمانده به حساب بانکی مشترک نیز تحت هیچ شرایطی ممکن نیست و مشترک در این شرایط می تواند با اعتبار باقیمانده نسبت به پرداخت سایر صورتحساب های خود در رسانگار و یا خرید سرویس جدید از رسانگار اقدام نماید.

پ: شرایط عودت وجه

علاوه بر موارد قید شده در بند الف و ب این بخش از توافقنامه ، درخواست عودت وجه فقط میبایست از سمت مالک سرویس ارسال شود، بنابراین شخصی که با نام و نام خانوادگی خود در رسانگار ثبت نام نموده و اقدام به خرید سرویس کرده است، جهت عودت وجه میبایست اسکن کارت ملی خود را به همراه شماره حساب بانکی ( شماره حساب باید با فرمت شبا یا شناسه بانکی ایران باشد ) به مالکیت خود و همچنین شماره کارت به نام خود که از آن نسبت به پرداخت اقدام شده است را ، از طریق ارسال تیکت پشتیبانی برای اجرایی نمودن امور عودت وجه ارسال نماید. عودت وجه سرویس خریداری شده به حساب بانکی سایر افراد، فقط در صورتی ممکن است که اسکن کارت ملی مالک به همراه اسکن کارت ملی شخص دوم و همچنین شماره کارتی که آن شخص ثالث از آن نسبت به پرداخت اقدام کرده است و قرار است وچه سرویس خریداری شده به حساب وی عودت شود، از طریق ارسال تیکت پشتیبانی برای رسانگار ارسال شود.

عودت وجه بدون احراز پرداخت اولیه توسط واریز کننده و یا عودت وجه به کارت بانکی امکان پذیر نیست ، رسانگار امکان مشاهده اطلاعات کامل کارت بانکی شما را که در زمان پرداخت در درگاه بانکی تحت دامنه شاپرک از آن استفاده کردید را ندارد و سیستم بانکی نیز راه کاری برای ترانکش معکوس عودت وجه ارائه نمی نماید.

ج: مراحل درخواست عودت وجه

در جهت عودت وجه در مهلت مقرر مندرج در بندهای قبلی ، مشترک باید از طریق پرتال کاربران رسانگار سرویس مورد نظر خود را انتخاب نماید و سپس بر روی دکمه درخواست لغو سرویس کلیک کند، پس از دریافت ایمیل درخواست لغو سرویس، مشترک میبایست مراتب درخواست عودت وجه خود را از طریق ارسال تیکت پشتیبانی به بخش فروش و تمدید سرویس ها اعلام نماید، پس از بررسی و تایید درخواست عودت وجه توسط کارشناسان رسانگار تا 72 ساعت زمان لازم است تا وجه مشترک به حساب بانکی وی واریز شود.

5- قوانین مصرف صحیح از منابع سرویس ها و برخی از تعاریف

الف: تعریف نامحدود و پر ظرفیت در سرویس های ارائه شده و سیاست های مصرف

“نامحدود” یا “Unlimited” واژه ای است که در پکیج ها و تعاریف سرویس های متنوع میزبانی وب به کار می رود.

معنای نامحدود یا “Unlimited” در سرویسهای رسانگار چیست ؟

نامحدود در سیاست کاری رسانگار به معنای محدود (اندک، کم، ضعیف) نبودن است، نامحدود در سرویس های میزبانی وب به معنای بی نهایت نیست، و فقط به معنای عدم محدودیت در جهت افزایش رضایت مشتریان در برخی از خدمات ارائه شده است، رسانگار در جهت کمک به رشد و افزایش بهره وری وب سایت ها در برخی از سرئیس ها  منابع را به صورت نامحدود در اختیار کاربران خود قرارداده است تا در مواقع اوج مصرف سرویس مشترکین با اختلال مواجه نگردد و کاربران قادر باشند به راحتی به رشد کسب و کار خود فکر کنند. اما این بدان معنا نیست که مشترکین بتوانند از نهایت ظرفیت سرویس های ارائه شده ( میزبانی وب اشتراکی یا سرور مجازی اشتراکی ) به نفع خود استفاده کنند و باعث اختلال در سرور شوند، رسانگار وضعیت وب سایت ها را دائما بررسی می کند، اگر وب سایتی که محبوبیت بالا و آمار بازدید واقعی بالایی نداشته باشد و بیش از حد منابع سرور را به اشغال خود درآورد به معنای تقلب است و در جهت حفظ پایداری سرور، آن وب سایت توسط رسانگار مسدود خواهد شد. در سرویسهای اختصاصی از جمله سرور مجازی سفارشی با منابع اختصاصی و هاست اختصاصی و همچنین سرور اختصاصی حداکثر ظرفیت قابل بهره برداری مشخص شده در مشخصات در اختیار کاربر بوده و سقف  محدودیت توان و منابع تخصیصی یا موجود سرور خواهد بود.

واژه نامحدود یا “Unlimited” به چه معانی نیست ؟

رسانگار سیاست های مانیتورنیگ و بررسی پیچیده ای در جهت کنترل وضعیت مصرف وب سایت و سرور های مجازی مشترکین خود در جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده دارد، رسانگار اجازه نمی دهد تا منابع نامحدود ارائه شده بر روی بسته های  میزبانی وب و سرور مجازی باعث شود برخی از مشترکین استفاده ناعادلانه ای از سرویس خود داشته باشند و باعث بروز اختلال در سرور و ایجاد ناپایداری و تجربه منفی برای سایر کاربران شود، در خدمات هاست اشتراکی ممکن است چند صد وب سایت بر روی یک سرور نگهداری می شود و کاربران موظف هستند استفاده عادلانه ای از منابع سرویس خود داشته باشند، خدمات هاست اشتراکی برای کسب و کار های کوچک و نوپا و کسب و کار های خانگی در نظر گرفته شده است تا افراد با پرداخت هزینه های کمتر بتوانند تجارت آنلاین خود را آغاز کنند و این بدین معنا نیست که کسب و کار های گسترده تر با ترافیک و مصرف بالاتر بخواهند از سرویس های هاست اشتراکی در جهت کاهش هزینه های خود استفاده کنند، وب سایت هایی که به اندازه کافی رشد نموده اند و همواره مصرف بالایی از منابع سرور دارند میبایست از سرویس های هاست نیمه اختصاصی، هاست تمام اختصاصی، سرور مجازی و سرور تمام اختصاصی استفاده کنند، با این حال رسانگار همواره به صورت شسیستمی در حال آنالیز مصرف کاربران است تا بتواند با جلوگیری از مصرف غیرمجاز، کیفیت و پایداری را به مشتریان خود هدیه دهد. و کاربران به محض رشد کسب و کار خود موظف هستند از پکیج ها و سرویس های قدرتمندتر رسانگار استفاده کنند. اطلاع رسانی در خصوص محدود شدن منابع تخصیص داده شده و مصرف غیر عادی کاربر ممکن است از طریق تیکت و یا ایمیل به کاربر انجام شود و از کاربر خواسته شود تا سرویس خود را به بستر مناسب با توان پردازشی بیشتر ارتقا دهد یا اینکه با ما برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید ، کاربر در صورت احساس کندی و یا اختلال احتمالی به دلیل محدودیت یاید با پشتیبانی تماس گرفته و در این خصوص استعلام کند.

فضای نامحدود و پرظرفیت میزبانی و محدودیت های MysQL

رسانگار در جهت عملکرد هرچه بهتر و لذت بخش تر وب سایت ها در برخی از پلن های میزبانی وب میزان ظرفیت فضا (Space) سرویس را بسیار بالا و گاهی اوقات ممکن است برخی از منابع را به صورت نامحدود به کاربران خود ارائه دهد، اما کاربران رسانگار با خرید هرکدام از سرویس ها متعهد می شوند که استفاده معقول و منطقی از فضا و منابع سرویس خود داشته باشند، سرویس های میزبانی وب با فضای بالا به هیچ عنوان برای میزبانی فایل، آرشیو فایل های دانلودی، آرشیو اسناد و تصاویر حجیم، آرشیو نسخه های پشتیبان (backup or full backup) های حجیم مناسب نیستند و باعث اختلال در عملکرد سرور در هنگام بکاپ گیری های هفتگی می شودند و رسانگار در صورت رویت چنین رویداد هایی در فضای میزبانی کاربر قادر است بدون هیچ اطلاع رسانی قبلی تمام این اطلاعات را در جهت بازگرداندن پایداری و عملکرد بهتر به سرور حذف کند،
ظرفیت میزبانی بالا برای نگهداری از فایل های وب سایت مشتریان ارائه می شود نه موارد گفته شده در بالا، همچنین لاگ ارور های حجیم (error log) باعث اختلال در عملکرد سرور می شوند و رسانگار این فایل ها را از روی فضای میزبانی کاربر حذف می کند. مسئولیت تهیه هر نوع بک آپ از فایلهای لاگ دسترسی به سایت و ارور لاگ ها ( Access و Error Log ) بر عهده کاربر می باشد ،
قابلیت ساخت اکانت های دیتابیس در پنل کاربران محدود نشده است اما اگر وب سایتی بر روی سرویس های هاست اشتراکی رویت شود که بیش از 200.000 رکورد inode در جداول دیتابیس خود داشته باشد و یا این که ظرفیت استفاده شده از سرویس mysql کاربر بیش از 1500 مگابایت باشد، اکانت بلافاصله توسط رسانگار تعلیق می شود، کاربران موظف هستند طبق ظرفیت حجم دیتابیس که در پکیج ها ارائه شده است نسبت به استفاده از سرویس mysql خود اقدام کنند، رسانگار خود را مجاز میداند که اگر جداولی در بانک اطلاعاتی mysql کاربران رویت نمود که فضای غیر معقول زیادی را مثلا بالای 500 مگابایت اشغال نموده بود نسبت به حذف آن بدون اطلاع رسانی قبلی اقدام کند تا با انجام این کار از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند.

امکانات نامحدود دامنه و ایمیل در سرویسهای میزبانی وب

رسانگار در جهت افزایش رضایت کاربران خود برخی از امکانات دامنه مانند ساب دامین، پارک دامین و رکورد های دامنه را در سرویسهای میزبانی وب  به صورت نامحدود ارائه می دهد تا کاربران قادر باشند به رشد کسب و کار خود شتاب بیشتری ببخشند، اما این بدان معنا نیست که مشترکین از قابلیت های دامنه به صورت غیر منطقی و برای ارائه سرویس های وبلاگدهی و راه اندازی دایرکتوری های نامحدود استفاده کنند، رسانگار در صورت رویت چنین مواردی قادر است بدون اطلاع قبلی وب سایت کاربر را مسدود کند، همچنین ارائه امکانات ایمیل در جهت ایجاد آسودگی و بستری امن برای ردو بدل شدن ایمیل های تجاری به مشتریان ارائه می گردد و بدین معنا نیست که مشترک هر کدام از سرویس های رسانگار قادر باشد از امکانات سرویس های ایمیل برای ارسال ایمیل نامحدود به مقاصد نامشخص و یا ایمیل مارکتینگ استفاده کند، مشترک اجازه ندارد برای آدرس های ایمیلی که از صاحبان آن ها اجازه نگرفته است ایمیل های تبلیغاتی و هرزنامه ارسال کند، رسانگار تحت قوانین کپی رایت و اسپم فعالیت می کند و در صورت رویت چنین مواردی سرویس مشترک بدون اطلاع قبلی مسدود می گردد، همچنین خاطر نشان می سازد سرویس های هاست اشتراکی به دلیل استفاده جمعیتی کابران از یک IP، جهت ارسال و دریافت ایمیل برای کسب و کار های بزرگ و مهم مناسب نیستند و گاهی اوقات ممکن است ایمیل های ارسالی از سرویس های هاست اشتراکی به پوشه اسپم ایمیل مقصد منتقل شود و رسانگار مسئولیتی در زمینه صحیح ارسال شدن ایمیل هایا تحویل آنها به Inbox مخاطبین ندارد، سرویس های رسانگار اکثرا برای میزبانی وب سایت کاربرد دارند نه ایمیل مارکتینگ و راه اندازی میل سرور های پیشرفته، اگر مشترک می خواهد با ضریب اطمینان بیشتری نسبت به ارسال و دریافت ایمیل های خود اقدام کند میبایست از سرویس های هاست نیمه اختصاصی، هاست تمام اختصاصی، سرور مجازی و سرور اختصاصی و یا سرورهای ویژه ارسال ایمیل تراکنشی ارائه شده به صورت پلن جداگانه اقدام کند.

ب. قوانین مصرف و استفاده صحیح از سرور اختصاصی و سرور مجازی و نمایندگی هاست

مصرف ترافیک ماهانه

همانطور که مشخص است به سرویس های نمایندگی هاستینگ، سرور مجازی و اختصاصی میزان منابع خاصی از ترافیک ماهانه ارائه شده است و کاربران موظف هستند طبق بررسی مصرف وب سایت خودشان و کاربرانشان نسبت به انتخاب سرویس مناسب اقدام نمایند، با این حال اگر کاربری قبل از اتمام ماه میلادی پهنای باند خود را به صورت کامل مصرف نمود سرویس مشترک با خطای کمبود ترافیک و پهنای باند مواجه می شود و در این مرحله سه حالت وجود خواهد داشت

حالت اول کاربر میبایست صبر کند تا در ابتدای ماه میلادی پهنای باند وی مجددا ریست شود،

حالت دوم کاربر میبایست پکیج میزبانی خود را به پکیج های بالاتر ارتقاء دهد تا بتواند منابع بیشتری در اختیار داشته باشد، نکته مهم آن است که رسانگار به هیچ وجه قادر نیست خارج از شرایط تببین شده تا ابتدای ماه میلادی ترافیک و پهنای باند اضافه در اختیار سرویس مشترک قرار دهد، چرا که رسانگار برای ارائه ترافیک به کاربران پکیج های مختلف برنامه ریزی های خاصی به عمل آورده است و نمی تواند در آن زمان وابسته به اوج مصرف ترافیک مشترک سیاست های کاری خود را تغییر دهد، همچنین ترافیک ماهانه سرویس های میزبانی وب در ابتدای ماه و سرورهای مجازی در دوره ماهانه خرید بر اساس تاریخ میلادی ریست می شود و اگر مشترک هنوز از ترافیک خود به صورت کامل استفاده نکرده باشد، رسانگار قادر نیست ترافیک ماه قبل را محفوظ و به ترافیک ماه جدید میلادی اضافه کند.

حالت سوم نیاز به پهنای باند به دلیل ترافیک های غیر عادی و غیر تکرار شونده تا سه روز مانده به پایان دوره فعلی ریست پهنای باند بوده است ، در این حالت رسانگار میتواند تا 5% از ترافیک تضمین شده سرویس را بصورت موقت به پهنای باند مجاز اضافه کند ، این افزایش فقط یک بار برای هر سرویس امکان پذیر بوده و در صورت نیاز به پهنای باند بیشتر باید پلن مناسب تهیه شود.

دسترسی‎ها و  پشتیبانی مربوطه

 1. رسانگار همواره در ارائه سرویس های سرور اختصاصی و مجازی سیستم عامل پیشفرض را برای کاربران نصب نموده و سرور را به مشترک تحویل می دهد مگر در مواردی که توافق و درخواست کاربر مورد دیگری را مشخص کرده باشد،کاربر موظف است پس از اولین ورود به سرور اطلاعات دسترسی را به مقدار دلخواه و امن تغییر داده تا هرگونه سو استفاده بعدی از اطلاعات تبادل در شده تیکت و ایمیل کاربر به مقدار زیادی کاهش پیدا کند ،
 2. در صورتی که مشترک اطلاعات دسترسی های ورود به سرور خود را مفقود کند و یا تغییرات ریشه ای در سرور خود و راه های دسرتسی به با سرور یا تنظیمات ارتباط و شبکه به وجود آورد، پشتیبانی رسانگار در این شرایط سطح دسترسی های محدودی جهت پیگیری و رفع این موارد  داشهت و رفع چنین مشکلاتی ممکن است زمان بر و یا شامل هزینه باشد.
 3. مشترک متعهد می شود که در صورت دریافت سطح دسترسی های اصلی ورود به سرور مانند سطح دسترسی root یا admin به دلیل بالا بودن این سطح دسترسی اگر مشکلاتی مانند آسیب دیدن سرور، از دست رفتن اطلاعات و یا بروز مشکلات دیگر، رسانگار هیچگونه مسئولیتی دربرابر رفع مشکلات این چنین ندارد. و رسانگار در شرایط زیر تعرفه های خاصی برای انجام این گونه خدمات ارزش افزوده در نظر می گیرد و در صورتی که مشکلات زیر در سرور کاربر رخ دهد، پشتیبانی رسانگار به هیچ عنوان وظیفه ندارد به صورت رایگان نسبت به رفع مشکلات ریشه ای این چنینی اقدام کند و برای رفع هر مشکل بنا به صلاحدید رسانگار تعرفه خاصی در نظرگرفته خواهد شد، مشکلات احتمالی که به دلیل تغییرات کلی در سرور از سمت کاربر ممکن است رخ دهند شامل و نه محدود به موارد زیر و اقدامات متناسب با آن از سمت رسانگار می باشد.
 • نصب مجدد کنترل پنل، ماژول های سرور، وب سرور و رفع مشکلات این چنینی با پرداخت هزینه میسر است.
 • نصب مجدد سیستم عامل و os، و در صورت درخواست نصب مجدد سیستم عامل مشترک میبایست آگاه باشد که در صورت انجام این کار تمام اطلاعات بر روی سرور حذف خواهد شد.
 • ریستور مجدد فایل ها بر روی سرور، این خدمات در رسانگار فقط به صورت ریستور فول بکاپ انجام می شود، نه ریستور فایل ها به صورت مجزا و طبق انتخاب مشترک.
 • نصب وب سرور، فایروال و راه اندازی سرویس های dns در سرور های اختصاصی یا مجازی خارج از چهارچوب استاندارد یا در صورت نصب کنترل پنل ، رسانگار هیچ گونه تعهدی برای انجام این اقدامات و نصب این سرویس ها نداشته و انجام آنها با پرداخت هزینه های اضافی قابل انجام است.
 •  ارائه خدمات حرفی ای نصب و کانفیگ سرور و خدمات رفع مشکلات سرور در مواقع خاص با توجه به حجم کار در آن زمان توسط تیم های فنی رسانگار تعیین می گردد و مشترک موظف است جهت رفع مشکلات اینچنینی با تیم های پشتیبانی رسانگار توافقات لازم را انجام دهند.

6-  سرویس های پارک دامنه (برگه، رکورد)

رسانگار بر روی دامنه هایی که در شرکت رسانگار هاست می شوند امکانات مختلفی ارائه می دهد، به عنوان مثال امکان استفاده از پارک دامین، و رکورد های مختلف دامنه بر روی سرویس های میزبانی وب فراهم است، رسانگار هیچ محدودیتی در این ابزار ها لحاظ ننموده است اما در صورتی که مشترک توسط این سرویس ها یک دامنه غیرمجاز بر روی هاست خود پارک کند و یا توسط امکان رکورد های پیشرفته دامنه اقدام به سوء استفاده از حساب کاربری سایر افراد کند، مسئولیت های جبران خسارت ناشی از این اتفاقات بر عهده مشترک است و رسانگار در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد. همچنین در صورتی که شرکت، سازمان و یا نهاد دولتی از این اقدام مشترک شکایت به عمل آورد ممکن است در این شرایط رسانگار حتی بدون اطلاع رسانی قبلی نسبت به اصلاح/حذف کنترل پنل کاربر اقدام کند.

7- توافقنامه اولیه  نمایندگان، فروشندگان و ارائه دهندگان سرویس های میزبانی

علاوه بر تمام شرایط گفته شده در قوانین رسانگار، نمایندگان و تمام مشترکینی که با تهیه هر کدام از سرویس های میزبانی وب یا نمایندگی (سرور مجازی، سرور اختصاصی، هاست اشتراکی، نیمه اختصاصی و تمام اختصاصی) اقدام به ارائه سرویس تیه شده بصورت کامل یا بخشی از آن ( در سرویسهای نمایندگی ) بهشخص ثالث یا  مشتریان خود می کنند، موظف هستند از تمام قوانین فوق و شرایط زیر پیروی نمایند.

الف: نماینده و مشترکی که اقدام به ارائه سرویس میزبانی می کند متعهد می شود که تمام قوانین رسانگار را به شکل مناسب به اطلاع کاربران خود رسانیده است، و ارائه هر اکانت میزبانی توسط سرویس های رسانگار به معنای امضای الکترونیکی این قوانین توسط مشترکین نمایندگان می‎باشد.

ب: در صورتی که در شرایطی نمایندگان و یا کاربران نمایندگان رسانگار اقدام به تخلف و سوء استفاده از سرویس نمودند، متعهد می شوند بلافاصله پس از دریافت اطلاعیه (اخطار) نسبت به رفع مشکل و اطلاع رسانی به رسانگار در جهت رفع شدن مشکل اقدام کنند، در غیر اینصورت رسانگار سرویس اصلی نمایندگی (یا هر کدام از سرویس های میزبانی وب) به طور کامل تعلیق می کند و در این شرایط جبران خسارت کاربران نماینده میزبانی، بر عهده خود نماینده است.

پ: رسانگار هیچگونه مسئولیتی در برابر اقدامات نادرست نمایندگان فروش نمی پذیرد، نماینده فروش بدین وسیله متعهد می شود تا در صورتی که کاربر قوانین رسانگار را نقض نمود و نسبت به سوء استفاده اقدام کرد، خودش مسئول تمام دلایل غیر منطقی کاربر متخلف در این زمینه باشد و نسبت به جبران خسارت اشخاص حقیقی و حقوقی و یا خسارت وارده به نرم افزار ها و تجهیزات رسانگار اقدام کند.

ت: سانگار ممکن است در شرایط مختلف نسبت به نغییر سیاست های کاری خود اقدام کند و تمام حقوق خود را در این زمینه و در زمینه تغییر و اصلاح قوانین خدمات رسانی محفوظ می دارد و مشترکین و نمایندگان موظف هستند از تمام قوانین جدید رسانگار پیروی کنند.

ث: کاربران نمایندگان رسانگار با خرید هر کدام از سرویس ها توسط نمایندگان متعهد می شوند که نسبت به پیروی از تمام قوانین خدمات رسانی رسانگار اقدام کنند.

ج: نمایندگان و ارائه دهندگان هرکدام از سرویس های رسانگار به هیچ عنوان اجازه ندارد در قوانین ارائه سرویس ها تغییراتی لحاظ کنند، ارائه هرگونه تغییر و ارائه خدمات رسانگار با شرایط جدید، تخلف تلقی می گردد و ممکن است باعث تعلیق حساب نماینده (و مشتریان نماینده) شود. رسانگار هیچگونه مسئولیتی در برابر تغییر در شرایط خدمات رسانی توسط نمایندگان نمی پذیرد.

چ: مسئولیت پشتیبانی از مشتریان نمایندگان رسانگار و صدور صورتحساب منظم برای مشتریان و پشتیبانی فنی از آن مشتریان برعهده نمایندگان رسانگار می باشد، رسانگار مسئولیتی در زمینه پاسخگویی به مشتریان نماینده و رفع مشکلات و پشتیبانی از آن ها نمی پذیرد.

8- توافقنامه اولیه  استفاده از سرور مجازی

رسانگار برای ارائه سرور مجازی در ابتدا یک سرور اختصاصی ( سرور میزبان ) تهیه  و آن را به طور مثال به 10 الی 15 فضای پردزاشی توسط مجازی ساز ها تقسیم می کند ( تعداد سرور مجازی ارائه شده بسته به توان سخت افزاری سرور میزبان و منابع تخصیص داده شده ه به کاربران روی سرور مجازی می باشد با شرایطی که منابع تخصیصی RAM , DISK از کل ظرفیت سرور بیشتر نباشد  ) و به مشتریان ارائه می دهد، بنابراین مشترکین این سرویس ها فقط اجازه دارند از میزان خاصی پردازنده، حافظه، ترافیک و فضای هارد سرور مطابق پلن سرویس خریداری شده  استفاده کنند و هر زمان که مشترکین با کمبود منابع مواجه شدند، قادر هستند سرویس خود را به پکیج های بالاتر ارتقاء دهند.

الف:مسئولیت نصب سیستم عامل، فایروال، وب سرور و کنترل پنل برعهده خود مشترک سرور مجازی است، این قابلیت در سرورهای ezVPS رسانگار که دارای پنل مدیریت کامل می باشند بصورت خودکار قابل انجام است و در سرویسهای دیگر از جمله سرور مجازی سفارشی نصب سیستم عامل و یا ریبوت سرور صرفا در صورت درخواست تیکت با قبول مسئولیت های مربوطه امکان پذیر است ،  در سرویس های سرور مجازی مدیریت شده رسانگار برای مرتبه اول موارد گفته شده را برای مشترک نصب و تنظیم می کند. از آنجایی که تعهد رسانگار پایدار ارائه سرویس سرور مجازی پایدار مطابق شرایط استفاده از سرویس که در این توافقنامه و توافقنامه اختصاصی به آن اشاره می شود  می باشد، قابلیتهای و امکانات ارائه شده برای سرورهای مجازی تحویل فوری یا ezVPS بصورت یک خدمت ارزش افزوده در پنل مدیریت محصول و همچنین پنل مدیریت مستقل ،  اما بصورت AS-IS یا همانگونه که هست ارائه شده و رسانگار در صورت صلاحدید می تواند قابلیتهایی را به آن اضافه ، کم یا استفاده از آن را محدود کند .

ب: در تمامی سرورهای مجازی رسانگار (استثنای سرور های مدیریت شده و یا سرویس های دیگری که طبق توافق تحت مدیریت یاکنترل رسانگار می باشد )، در صورتی که مشترک یوزر root سرور مجازی خود را از رسانگار تحویل بگیرد، مسئولیت نگهداری از سرور، امنیت، و تعمیر و نگهداری از سیستم عامل بر عهده خود مشترک است، همچنین رسانگار در هیچکدام از اطلاعات ، فضای دیسک  سرویس های سرور مجازی از اطلاعات مشترکین بکاپ گیری نمی کند( مگر اینکه طبق توافق پشتیبان گیری از اطلاعات بر عهده رسانگار بوده  یا کاربر سرویسهای تکمیلی  پشتیبان گیری از سرور مجازی را خریداری کرده باشد که در این صورت نیز مسئولیتی از جهت اطلاعات روی سرور یا سرویس بک آپ متوحه رسانگار نمی باشد )

پ: تمام مسئولیت های استفاده صحیح از سرویس های سرور مجازی بر عهده مشترک این سرویس ها می باشد.

ت. در سرویس های سرور مجازی مدیریت شده، رسانگار برای مشتریان سیستم عامل، وب سرور، کانفیگ فنی امنیتی و نصب کنترل پنل را برای مرتبه اول به صورت رایگان انجام می دهد، اما در صورتی که مشترک تنظیمات سرور را ریست نمود و یا تغییراتی در آن ایجاد نمود، نصب و تعمیر مجدد سرور فقط با هزینه اعلام شده توسط بخش فنی رسانگار میسر است ، این بند به جز شرایطی که مدیریت کامل سرور تحت کنترل رسانگار باشد ( کاربر دسترسی سطح بالای root یا admin یا هر دسترسی سطح بالای دیگر که بتواند در تنظیمات و اطلاعات روی سرور تغیرات ایجاد کند نداشته باشد ) که در این صورت مسئولیت رسانگار محدود به نصب مجدد سیستم عامل ، کنترل پنل پیکربندی های سرویسهای مربوطه در شرایطی مانند مشکلات سخت افزاری ، هک ، حمله و …. بوده و مسئولیتی از نظر اطلاعات روی سرور متوجه رسانگار نمی باشد)

9- پرداخت جریمه

در شرایطی که سرویس مشترک به دلیل اخطاریه دیتاسنتر مسدود شده باشد و مورد از نوع پورت اسکن ، حمله ، مصرف ناعالانه منابع و اسپم شدید باشد، رسانگار ممکن است  جهت بازگشایی سرویس مشترک از وی خسارت دریافت نماید. زیرا در این شرایط ممکن است دیتاسنتر ها برای لحظاتی سرور رسانگار را مسدود کنند و سایر مشترکین رسانگار نیز دچار خسارت خواهند شد. تعیین میزان خسارت مطلقا در اختیار رسانگار و نه هیچ شخص دیگری است .همچنین در صورت ایجاد صفحات جعلی برای اقداماتی از حمله فیشینگ  روی IP ارائه شده در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش سرور کاربر ابتدا به ساکل بصورت کامل تعلیق شده و پس از بررسی های لازم بصورت یکجانبه حذف و لغو خواهد شد ، حذف و لغو سرویس در این شرایط شامل هیچ گونه بازگشت وجه نخواهد بود.

10- سایر قوانین

الف. پشتیبان گیری از اطلاعات ( بک آپ )

خدمات بکاپ گیری روزانه یا هفتگی یا ماهانه فقط جهت سرویس دهی بهتر و ارائه خدمات ارزش افزوده ارائه می گردد اما رسانگار هیچگونه مسئولیتی در قبال صحیح بودن بکاپ ها و فرآیند بکاپ گیری و همچنین نگهداری از بکاپ مشتریان ندارد، مشتریان رسانگار با خرید هرکدام از سرویس ها متعهد می شوند که مسئولیت بکاپ گیری از اطلاعات روی سرور اختصاصی ، سرور مجازی ، سرویس میزبانی وب و  وب سایت هایشان بر عهده خودشان است. رسانگار هیچگونه مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات کاربران ندارد و در این مواقع هیچگونه خسارتی به مشتریان ارائه نمی شود، بنابراین  بکاپ گیری از اطلاعات وظیفه اصلی مشترکین است، همچنین در سرویس های هاست اشتراکی وب سایت   از اطلاعات وب سایت هایی که بیش از 50.000 فایل و یا 30 گیگابایت اطلاعات ( یا 50 گیگابایت برای سرویسهای مدیریت شده مطابق توافقنامه و شرایط ارائه سرویس ) و یا 3 گیگابایت حجم sql (تجاوز از حد ظرفیت پلن) داشته باشند یا  هاست های دانلود ( اشتراکی یا اختصاصی ) و هاست آپلود سنتر هیچ گونه نسخه پشتیبان تهیه نکرده  و مشتریان این سرویس ها موظف هستند خودشان از داده های وب سایت خود بکاپ گیری نمایند و یا با هماهنگی با رسانگار نسبت به تهیه سرور یا سرویس ثانویه برای بک آپ گیری از اطلاعات اقدام کنند ، بنابراین در سرویس های هاست اشتراکی وب سایت بکاپ گیری از اکانت هایی انجام می شود که کمتر از 30 گیگابایت حجم داشته باشند و از اکانت هایی که بیش از 30 گیگابایت حجم داشته باشند در سرویس های اشتراکی میزبانی وب سایت فقط بکاپ ماهانه گرفته می شود و سرویسهای هاست دانلود و یا آپلود سنتر فاقد بک آپ گیری می باشند

مسئولیت بکاپ گیری در سرور مجازی و سرور اختصاصی بر عهده خود مشترک است.

بکاپ اطلاعات مشتری فقط تا 1 ماه پس از انقضاء سرویس نگهداری می شود و پس از آن اطلاعات مشترک حذف می شود.

در شرایط انقضاء و شرایط خاص رسانگار مسئولیت ندارد بکاپ مشترک را به صورت رایگان در اختیار وی قرار دهد.بنابراین ارائه نسخه پشتیبان وب سایت صرفا با هزینه مربوطه که توسط رسانگار تعیین خواهد شد قابل انجام می باشد.

رسانگار هیچگونه مسئولیتی درمورد صحیح و سالم بودن بکاپ های گرفته شده از وب سایت های مشتریان ندارد.

بکاپ اطلاعات مشترک هنگامی که سرویس وی در حالت انقضاء باشد تحویل نمی شود و فقط زمانی که سرویس مشترک فعال باشد رسانگار بکاپ را به مشترک تحویل می دهد.

در صورتی که اطلاعات سرویس مشترک در اثر دیرکرد در پرداخت حذف گردد، پس از تمدید سرویس، رسانگار جهت بازگردانی بکاپ، خسارت دیرکرد در پرداخت طبق تعرفه های موجود در صفحه سیاست های قیمت گذاری از مشترک دریافت می نماید.

ب: مانیتورینگ و بررسی سرویس ها

رسانگار به صورت 24 ساعته وضعیت سرور ها، فعالیت ها را مانیتورینگ (بررسی) می نماید و گزارش فعالیت مشترکین و وب سایت ها را ضبط و آرشیو می کند، کاربران متعهد می شوند که فعالیت های خود مطابق قوانین و خط مشی های سرویس دهی باشد، در غیر این صورت ممکن است رسانگار در تایم دقیق و سریع تخلف متوجه مشکل نشود اما به محض شناسایی کاربر متخلف سرویس مشترک تعلیق (مسدود) می گردد. اما جلوگیری از تخلف ممکن است محدود به خاموش کردن وب سایت مشترک و تعلیق اطلاعات وی نباشد، در این شرایط ممکن است رسانگار اقدام قانونی بر علیه مشترک به عمل آورد. در صورتی که مشترک سرویس های نمایندگی و میزبانی باشد از مشترک و کاربر و استفاده کننده از تمام آن خدمات اقدام قانونی به عمل می آید. در این شرایط احضاریه قانونی برای مشترک ارسال می شود و جهت دریافت خسارت ممکن است گزارش فعالیت های اخیر مشترک و تخلفات وی در اختیار دادگاه و سایر مراجع قانونی ذی صلاح قرار بگیرد. در شرایط اضطراری اجرای تخلف از سمت مشترک (آگاهانه و نا آگاهانه) ممکن است امکان اطلاع رسانی به کاربر جهت رفع تخلف نباشد و رسانگار سریعا نسبت به تعلیق حساب مشترک (مشترکین) اقدام نماید، در این شرایط اگر مشترک مورد تخلف در حال استفاده از (سرور مجازی، نمایندگی، سرور اختصاصی) باشد و فقط یکی از کاربران و مشتریان (یکی از وب سایت های بر روی سرور) در حال تخلف و عبور از خط مشی قوانین باشد، به دلیل این که رسانگار ممکن است به اطلاعات داخل سرور و اکانت نمایندگی دسترسی نداشته باشد، کل سرویس مشترک به همراه تمامی وب سایت های میزبانی شده مسدود می گردد و مشترک نمی تواند در این شرایط اعتراضی نسبت به سیاست های کاری رسانگار داشته باشد.

پ: اطلاعات حساب کاربری

مشترک متعهد می شود که اطلاعات صحیح کاربری را در هنگام ثبت نام در رسانگار وارد کند، چنانچه اطلاعات تماس مشترک تغییر یافت میبایست آن ها را در حساب کاربری خود بروزرسانی کند تا از آخرین اطلاعیه های رسانگار با خبر شود، اگر مشترک در هنگام خرید سرویس اطلاعات جعلی را به جای مشخصات صحیح فردی وارد نماید، رسانگار مجاز است بلافاصله پس از احراز این موضوع حساب کاربری وی به همراه تمام سرویس ها را مسدود نماید و بازگشایی حساب کاربری در این موارد فقط با ارائه تعهدنامه کتبی به همراه اسکن کارت ملی و شناسنامه تصویر کارت بانکی که از آن برای پرداخت اقدام نموده به نام صاحب حساب کاربری ( با حذف یا مخدوش کردن اطلاعات محرمانه CVV2 , ExpireDate ) امکان پذیر است.

ت: وظیفه اطلاع رسانی تخلفات

اگر مشترکی در بازه زمانی کار با رسانگار توانست وب سایت (مورد، فعالیت) را در سرویس های رسانگار و یا در شبکه سرور های رسانگار یافت کند که برخلاف قوانین رسانگار بود، با خرید هرکدام از سرویس ها این حق را برای خود محفوظ می دارد که مشکل و موارد مشکوک را سریعا از طریق ارسال تیکت پشتیبانی با کارشناسان رسانگار در میان بگذارد، رسانگار نیز این حق را برای خود محفوظ می دارد که در مواجهه با این مسائل سریعا سرویس کاربر متخلف را مسدود و یا حذف نماید.

ث: حقوق محفوظ

رسانگار حق انجام این مورد را برای خود محفوظ می دارد، در صورتی که مشترک برخلاف قوانین رسانگار از سرویس بهره برداری کند، سرویس وی را کنسل و یا مسدود کند، و از ادامه همکاری با مشترک صرف نظر نماید.

ج: انتقال مالکیت خدمات و محصولات ارائه شده

این یکی از مهم ترین قوانین رسانگار محسوب می شود، در صورتی که بر اثر شکایت و پیگیری مراجع ذی صلاح و یا فوت هر یک از مشترکین رسانگار، اختیار نگهداری از وب سایت مشترک طی مصالحه به شخص دیگری واگذار شود، آن شخص یا اشخاص (حقیقی و حقوقی) میبایست قوانین و توافقنامه های رسانگار را به دقت بازخوانی کند و طی دوره استفاده از سرویس مطابق با قوانین از سرویس بهره برداری نمایند، همچنین در صورتی که مشترک رسانگار مالکیت سرویس میزبانی و دامنه خود را به شخص دیگری انتقال و یا تغییر نام می دهد، آن شخص دوم (گیرنده سرویس) میبایست قوانین رسانگار را بازخوانی نموده و طبق آن ها از سرویس بهره برداری نماید. مسئولیت اطلاع رسانی از وجود خارجی این قوانین (توافقنامه های رسانگار) بر عهده شخص اول (انتقال دهنده سرویس) است.

11- اشخاص ممنوع سرویس (کشور، اشخاص و افراد)

تمام افراد (اشخاص، کشور ها) که با قوانین و شرایط تجارت الکترونیک در نظام جمهوری اسلامی ایران موافق نیستند، ممنوع به استفاده هرکدام از سرویس های رسانگار هستند، در صورتی که چنین اشخاصی به صورت مخفیانه از سرویس های رسانگار به هر نحوی استفاده نمایند تمام مسئولیت های استفاده ناصحیح از سرویس برعهده خودشان است، در چنین مواردی رسانگار قادر است بدون دریافت اجازه قبلی اطلاعات شخصی مشترک و IP موقعیت های کاربر و مشخصات کامپیوتر های متصل شده به سرویس متخلف را تحویل هرکدام از مراجع ذی صلاح دهد.

12- ممنوعیت های استفاده از سرویس

استفاده از تمام سرویس های رسانگار برای راه اندازی وب سایت های (رسانه خبری، فروشگاه) با مضمون های: موزیک غیرمجاز، تصاویر غیراخلاقی، فروش v*p*n و ی پ ی ا ن و ف ی ل ت ر شکن، ارائه محصولات و خدمات بدون مجوز کپی رایت، و فروش محصولات جنسی ممنوع است. تمام مشترکین رسانگار موظف هستند که تمام فعالیت های خود را بر اساس قوانین تجارت الکترونیک کشور که در آدرس eCommerce_Law.pdf قابل مشاهده است انجام دهند، و از استفاده سرویس های رسانگار برای انجام هر کاری که برخلاف متن قوانین جرائم رایانه ای است که در آدرس ComputerCrimesAct.pdf قابل مشاهده است به شدت خودداری نمایند، در غیر اینصورت تمام عواقب ناشی از انجام این کار برعهده خود مشترک است.

اگر شما برای خودتان یا یک شخص دیگری از رسانگار سرویس تهیه نموده اید (یا قرار است تهیه کنید) و یا از نمایندگان فروش رسانگار سرویس نهیه نموده اید، متعهد می شوید که از تمام قوانین رسانگار که در بالا آورده شده است پیروی نمایید، در صورتی که با هرکدام از قوانین رسانگار موافق نیستید میبایست هرچقدر سریع تر جهت لغو سرویس و معلق نمودن اشتراک کاربری در رسانگار اقدام نمایید. هرگونه ادامه فعالیت و کار با سرویس های رسانگار بدین معناست که شما با تمام قوانین رسانگار موافق هستید. همچنین خرید و تمدید هرکدام از سرویس ها به منزله امضای الکترونیکی توافقنامه ها (قوانین کار با رسانگار) می باشد.

جدول مطالب عدم نمایش