شرایط استفاده از سرویسها و خدمات رسانگار

شرایط اصلی و کلی استفاده از خدمات و سرویس ها

کلیه مشتریان و نمایندگان فروش خدمات  و سرویسها که بعد از این به اختصار ” مشتری یا کاربر” خطاب می شوند ، موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط رسانگار می باشند و استفاده از سرویس ها به منزله قبول قوانین ذیل می‎باشد.
اگر هر یک از موارد زیر برای مشتری گنگ ، ناخوانا و … می باشد ، می‎بایست از طریق تماس با رسانگار از شرایط دقیق ارائه سرویس اطلاع پیداکند ، در صورت عدم توجه یه این موضوع و عدم مطالعه این متن مسئولیتی متوجه رسانگار نمی باشد ، سفارش هر یک از خدمات و محصولات به منزله مطالعه و موافقت با این شرایط می باشد

[dnxte_dual_button _builder_version=”4.10.4″ _module_preset=”default” button_text_one=”شرایط ارایه و استفاده از سرویس ” button_link_one=”#tos” button_text_two=”تفاهمنامه سطح ارایه خدمات ” button_link_two=”#sla” border_color_all_one_border=”#ffffff” btn_one_fonts_text_color=”#ffffff” btn_two_fonts_text_color=”#ffffff” button_one_margin=”|10px||10px|false|true” button_two_margin=”|10px||10px|false|true” dnxt_dual_button_alignment=”center” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ btn_one_icon_show_hide=”off” btn_two_icon_show_hide=”off” dnxt_dual_one_hover_2d=”dnxt-hover-grow” dnxt_dual_two_hover_2d=”dnxt-hover-grow”][/dnxte_dual_button]
سرفصل قوانین و شرایط استفاده عدم نمایش فهرست

شرایط استفاده از سرویسها

شرایط کلی

در صورت نقض قوانین و اقدام به راه اندازی سایت یا سرویس هایی مغایر با قوانین کشور و شرایط ارائه سرویس رسانگار،سرویس متخلف بدون هماهنگی مسدود شده و بک آپ اطلاعات فقط و فقط در صورت پرداخت جریمه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت

Port Scan–Phishing–Scam– تلاش برای نفوذ غیر مجاز

در صورت شناسایی مشتریانی که به هر شکلی قصد نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سرورها و اطلاعات سایر مشتریان را دارند ، سرویس مشتری متخلف بدون هماهنگی سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.


 • ارسال انبوه ایمیل (Spam)

  • سرویس مشتریانی که اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی و انبوه (به اصطلاح اسپم) می کنند بدون هماهنگی آن ها مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

 • فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت

  • کلیه فعالیت‎ها در زمینه آموزش هک ، کرک ، امنیت و موارد خرابکارانه ، بر روی سرورها و میزبانی وب رسانگار قدغن می‎باشد و در صورت مشاهده ، سرویس مشتری سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

 • تروجان – ویروس – اسکریپت های مخرب

  • استفاده ازهر گونه تورجان ، شل و اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی برای ایجاد دسترسی غیر مجاز به منابع سرورها و سایت های متعلق به رسانگار مجاز نمی‎باشد و در صورت آپلود این گونه برنامه ها حتی فقط برای تست ، بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

 • سایت های موزیک و فیلم

  • به دلیل سیاست های خاص وزارت ارشاد اسلامی به هیچ عنوان از سایت هایی که به هر نحو (تخصصی و غیر تخصصی) در زمینه های فیلم و موزیک فعالیت می کنند میزبانی نخواهند شد و در صورت مشاهده تخلف و یا دریافت گزارش و دستور مراجع ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

 • سایت های ضد اخلاقی – دینی و سیاسی

  • رسانگار از کلیه سایت های ضد اخلاقی یا مخالف ادیان الهی و همچنین سایت هایی که فعالیت سیاسی دارند ، پشتیبانی نکرده و در صورت مشاهده تخلف و یا دریافت گزارش و دستور مراجع ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

 • فلیتر شدن

  • در صورت فیلتر شدن سایت و یا ای پی سرور میزبانی ، سرور اختصاصی ، سرور مجازی ارائه شده به مشتری و/یا اعمال محدودیت برای آن توسط نهادهای متولی زیرساختهای ارتباطی ایران به دلیل استفاده غیر قانونی و غیر عادی از سرویس، توسط وی یا هر شخص دیگری که مشتری برای وی به هر طریق دسترسی ایجاد نموده است و به هر دلیلی ، دسترسی مشتری بدون هماهنگی مسدود شده و رسانگار در خصوص نگهداری فایل ها و اطلاعات سرویس مشتری هیچ تضمینی نخواهد داشت. همچنین رسانگار حق خود برای ادعا و پیگیری زیانهای مادی و معنوی ناشی از محدودیت ایجاد شده به واسطه اقدامات کاربر را از خود کاربر و یا در صورت عدم پاسخ وی دستگاه های قانونی برای خود محفوظ می‎دارد.

 • نصب اسکریپت های دانلود فایل(Url Download-Leecher)

  • مشتریان سرویس هاست اشتراکی رسانگار مجاز به نصب اسکریپت هایی که از سایت های مثل rapidshare ،MegaUpload و Hotfile و Torrent و … فایل دانلود می کنند (معمولا به لیچر-Leecher معروف هستند) نمی باشند و در صورت مشاهده ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه فایل های دانلود شده از روی سرور حذف خواهند شد.

 • فایل هاستینگ

  • بر روی سرورهای هاست اشتراکی به هیچ وجه اجازه قرار دادن فایل و اطلاعات برای دانلود کاربران داده نخواهد شد و در صورت مشاهده بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد. برای این منظور باید از هاست دانلود فایل استفاده نمائید

 •  سایت های ارائه خدمات میزبانی رایگان (فایل هاستینگ ، سایت هاستینگ و … )

  • این قبیل سایت ها بر روی سرویس های هاست اشتراکی رسانگار قابل میزبانی نبوده و به محض مشاهده بدون اطلاع قبلی سرویس مشتری مسدود و از روی سرور حذف خواهد شد.

 • عدم رعایت حق کپی رایت

  • استفاده غیر قانونی از نرم افزار ها و اسکریپت های ایرانی و بین‎المللی که دارای حق کپی رایت می باشند به هر نحو بر روی سرویس های رسانگار قدغن می‎باشد و به محض مشاهده تخلف سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

 •  سیستم های جامعه مجازی و چت روم و وبلاگ دهی

  • میزبانی سایت هایی در زمینه جامعه مجازی و چت روم و وبلاگ دهی فعالیت می کنند به دلیل استفاده بیش از حد از منابع بر روی هاست اشتراکی مقدور نخواهند بود و میزبانی این سایت ها بر روی سرورهای مجازی و سرویس هاست اختصاصی و مدیریت شده قابل ارائه خواهد بود.

 •  استفاده بیش از حد از منابع

  • کلیه مشتریان موظف هستند از منابع سرور متناسب با محدودیت های سرویس خود استفاده نمایند . در صورتی که به هر دلیل استفاده مشتری از منابع سرور بیش از حد معین سرویس او باشد ، سرویس مشتری مسدود خواهد شد و ملاک تشخیص استفاده بیش از حد ، سیستم های مانیتورینگ و تکنسین های فنی رسانگار خواهد بود.

 •  میزبانی سایت های تحلیلی و خبری و وب سرویس ها

  میزبانی سایت های تحلیلی و خبری و وب سرویس ها بر روی هاست های اشتراکی معمولی غیر مجاز است و تنها بر روی هاست های اختصاصی و سرورهای مجازی و اختصاصی قابل میزبانی می باشند.


 • حد مجاز استفاده از منابع اشتراکی سرور

  • برای مشتریان سرویس میزبانی وب حد مجاز استفاده از پردازش گر 10 درصد و از رم 100 مگابایت اگر ذکر نشده باشد و یا منابع مشخص شده در پلن سرویسهای میزبانی دیگر در بازه زمانی یک دقیقه می‎باشد و مشتریان سرورهای مجازی و اختصاصی طبق موارد مندرج در اطلاعات سرویس ها مجاز به استفاده از منابع می باشند.

فعال سازی حساب کاربری و تحویل سرویس

1- کلیه مشتریان موظف می باشند برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر وارد نمایند در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های مشتری در حالت تعلیق قرار می گیرد و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی‎باشد لذا تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های مشتری از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد. همچنین در صورت عدم ارائه اطلاعات صحیح با توجه به محدودیت های قانونی برای درخواست مدارک هویتی مسئولیت کاملا بر عهده مشتری می باشد.
2- کلیه تغییر اطلاعات مشتری در سیستم مانند تغییر ایمیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، آدرس و کد پستی و… صرفا با ارائه اسکن کارت ملی معتبر از طرف مشتری اعمال خواهد شد.
3- برای تغییر ایمیل حساب های کاربری که سرویس دائمی (Life time) دارند و یا انتقال سرویس های دائمی (Life time) به حساب کاربری مشترک دیگر ،اسکن کارت ملی و هزینه ای معادل 25% هزینه کل سرویس دریافت خواهد شد.
4- هزینه کلیه سرویس هایی که به قیمت دلار مرتبط می باشند (مانند لایسنس ها، دامنه های بین‎المللی ، سرورهای خارج از کشور و…) به نرخ دلار روز محاسبه و صورت حساب مشتریان با توجه به این نرخ بروزرسانی خواهد شد. در صورت پرداخت صورتحسابی که توسط رسانگار بروزرسانی نشده و یا قیمت زمان بروزرسانی متفاوت از زمان پرداخت صورتحساب توسط مشتری و یا پرداخت در سرویس دهنده خارجی باشد قیمت فاکتور مجدد بر اساس نرخ روز ویرایش خواهد شد
5- کلیه سرویس های میزبانی اشتراکی پس از تایید پرداخت مشتری به صورت آنی تحویل داده می شود ولی در بعضی از موارد مانند تکمیل ظرفیت سرور و یا نیاز به سفارشی سازی سرویس کاربر ممکن است تا 2 روز کاری فعال سازی سرویس به تعویق بیافتد.
6- ثبت رایگان دامنه ملی برای سرویس های میزبانی وب تنها در زمان ثبت سفارش مقدور خواهد بود.
7- کلیه سرورهای مجازی پس از تایید پرداخت مشتری به صورت آنی تحویل داده می شود و نصب و پیکربندی اولیه سرورها (سرورهایی که شامل این خدمات می گردد) حداکثر تا 2 روز کاری انجام خواهد شد.
8- سرور مجازی میکروتیک در صورت عدم وجود ظرفیت ارائه تحویل خودکار حداکثر و فوری با توجه به نیاز به نصب توسط کارشناسان تا 2 روز کاری پس از تایید پرداخت مشتری تحویل داده خواهد شد.
9- کلیه سرورهای اختصاصی خارج از کشور اگر ذکر نشده باشد بین 2 ساعت تا 7 روز کاری پس از تایید پرداخت مشتری تحویل داده خواهد شد، در برخی شرایط با توجه به حجم سفارشات دیتاسنتر و یا نیاز به تامین قطعات این زمان میتواند تا دو هفته با اعلام دیتاسنتر به تعویض بی افتد ، تاخیر تحویل توسط دیتاسنتر نمیتواند باعث لغو سفارش شود و در صورت درخواست لغو سفارش توسط مشتری هزینه پرداختی با توجه به پرداخت دلاری غیر قابل عودت خواهد بود
10- کلیه سرورهای اختصاصی ایران با توجه به موجودی قطعات رسانگار اسمبل و تحویل داده خواهد شد. پس از ثبت سفارش و پراخت با توجه به شروع روند تامین قطعات امکان لغو سفارش و عودت وجه به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت
11- کلیه سرویس های نمایندگی (میزبانی وب ، دامنه های بین‎المللی ، دامنه های ملی و …) بین 1 تا 3 روز کاری تحویل داده خواهند شد.
12- کلیه ماژول ها و لایسنس ها در صورتی که ذکر نشده باشد ، بین 1 تا 3 روزکاری فعال و اطلاعات سرویس و لایسنس برای مشتری ارسال خواهد شد. در برخی سرویسها مانند لایسنس اکثر کنترل پنل ها سیستم لایسنس را در صورت عدم وجود خطا و یا محدودیت در ای پی کاربر بصورت خودکار و آنی فعال خواهد نمود
13- فعال سازی فضای بک آپ رایگان برای سرور هایی که شامل این سرویس می گردند تنها با ارسال درخواست به واحد فروش و بین 1 تا 3 روز کاری انجام خواهد شد.
14- زمان پرداخت کلیه خدمات اضافه ای که برای سرویس ها توسط مشتری تهیه می شود (مانند هارد اضافه ، رم اضافه ، بسته های مدیریت سرور و …) زمان سر رسید سرویس اصلی مشترک خواهد بود و زمان سفارش خدمات اضافه به هیچ عنوان مبنای محاسبات قرار نخواهد گرفت.
15- کلیه درخواست های ثبت دامنه پس از تایید پرداخت مشتری به صورت آنی به ثبت کننده های ملی یا بین‎المللی ارسال خواهد شد ولی در بعضی از موارد ممکن است تا 2 روز کاری ثبت و تحویل دامنه به تعویق بیافتد. و در صورت
16- فعال سازی دامنه های IR مستلزم تایید شدن نام دامنه توسط فیزیک نظری ایران (Nic.ir) می‎باشد لذا درصورت درخواست مدارک (اسکن کارت ملی، روزنامه رسمی و…) ، تعهد نامه و… برای ثبت دامنه از طرف فیزیک نظری ایران ، مشتری موظف به ارسال مدارک به info@nic.ir می‎باشد و از آن جایی که این کار توسط نیروی انسانی صورت می گیرد کلیه دیرکردها در ثبت دامنه های ملی متوجه فیزیک نظری ایران خواهد بود و رسانگار به هیچ وجه پاسخ گو این گونه مشکلات نخواهد بود.
17- رسانگار صرفا واسطه ثبت ، تمدید و انتقال دامین های مشتری در رسانگار های خارجی و داخلی است و هرگونه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین‎المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل ، مسئولیتی را متوجه رسانگار نخواهد کرد.
18- اگر خریدار در حین سفارش دامنه ای باشد و ثبت کنندگان بین‎المللی یا ثبت کننده دامنه ملی ، آن دامنه را به هر دلیلی ثبت نکند و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا مراحل انتقال دامنه به پنل رسانگار به هر دلیل کامل نگردد ، رسانگار تنها موظف به بازگرداندن هزینه سفارش آن دامنه به عنوان اعتبار به حساب خریدار در پورتال کاربران و یا پنل ثبت دامنه نمایندگان می‎باشد و هیچ مسئولیتی متوجه رسانگار نخواهد بود.
19- خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیق لازم را به عمل آورده باشد ورسانگار در صورت ادعای حق از طرف شخص ثالث مورد تائید رسانگار و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین‎المللی ، دامنه مورد نظر را مسدود و به حکم مراجع قضایی و یا قوانین بین‎المللی برای تعیین تکلیف دامنه عمل می نماید. همچنین مشتری با پذیرش شرایط استفاده رسانگار ، شرایط استفاده tld های دامنه های بین‎المللی و همچنین شرایط استفاده دامنه های ملی به آدرس https://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_iran را پذیرفته است. رسانگار صرفا واسطه ثبت ، تمدید و انتقال دامین های مشتری در رسانگار های خارجی و داخلی است و هرگونه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین‎المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل ، مسئولیتی را متوجه رسانگار نخواهد کرد.
20- در صورتی که مشتری برای دامنه های بین‎المللی خود درخواست پنل مستقیم، کد انتقال یا انتقال دامنه به پنل دیگر داشته باشد هزینه ای معادل 5 درصد قیمت ثبت یک ساله دامنه دریافت خواهد شد.
21- مشترک مجوز راه اندازی سرویس های ریز نمایندگی یا بک اوردر بر روی سرویس های نمایندگی دامنه آی آر و بین‎المللی رسانگار را ندارد و در صورت تشخیص استفاده غیر مجاز سرویس مشترک بلافاصله مسدود خواهد شد و رسانگار مسئولیتی در قبال بازگشایی مجدد سرویس نخواهد داشت.
22- در صورتی که برای هر یک از سرویس های مشتریان تخلفی اط ریف مراکز داده و مراجع قانونی گزارش شود ، مشتری می پذیرد که رسانگار مجاز می‎باشد تا با ورود به سرویس مشتری اطلاعات و فایل های غیرمجاز را پاک سازی کند.
23 – در صورت عدم فعال سازی سرویس (اعم از هاست میزبانی، سرورمجازی، دامنه و …) در مدت زمان تعیین شده ، مشتری موظف می‎باشد با ارسال تیکت به واحد فروش ، تاخیر در تحویل سرویس را گزارش دهد.
24- خرید آی پی اختصاصی در سرویس های هاست (مربوط به سرور مجازی یا اختصاصی نیست) فقط به صورت سالانه امکانپذیر میباشد و امکان ارائه در سیکل های کمتر از 12 ماه وجود ندارد .
25- گواهینامه امنیتی (SSL) رایگان در پلانهای هاست تنها برای سرویس های سالانه و تمام آدرس های دامنه بجز .ir یا دامنه های رایگان مانند .tk و … میباشد و در خریدهایی با سیکل پرداخت کمتر از 12 ماه ارائه نمیشود.
26- دامنه ملی رایگان تنها برای سرویس های سالانه میباشد و در خریدهایی با سیکل پرداخت کمتر از 12 ماه ارائه نمیشود .
27- هرگونه انتقال سرویس ها (هاست، سرور مجازی، سرور اختصاصی، کلوکیشن، لایسنس و … ) از یک کاربر به کاربر دیگر در ناحیه کاربری رسانگار با دریافت هزینه 15 هزار تومان انجام میشود . حتی اگر این هزینه کمتر از هزینه دوره سرویس باشد.
28- هر گونه انتقال دامنه از یک کاربر به کاربر دیگر در پنل کاربری رسانگار یا نمایندگی ثبت دامنه ملی (سیستم نیک) با دریافت هزینه 10 هزار تومان انجام میشود .

خلاصه موارد

 • مشتریان باید حساب کاربری خود را با ایمیل و اطلاعات هویتی صحیح ایجاد کنند و در صورت تعلیق سرویس و یا نیاز به تائید هویت و عدم ارائه اطلاعات توسط مشتری هزینه‎ای عودت داده نخواهد شد
 • ایمیل و پسورد شما محرمانه بوده و دسترسی به آنها میتواند به معنی دسترسی به همه سرویس ها و اطلاعات پورتال کاربران و مالیکت آنها باشد ، بنابراین در صورت نیاز به ایجاد دسترسی برای اقدامات جزئی مانند پرداخت فاکتور و … باید حساب زیر مجموعه با ایمیل جداگانه ایجاد کنید.
 • هرگونه تغییر در اطلاعات سرویس و یا حساب کاربری مربوط به آن منوط به احراز هویت درخواست کنندان و پرداخت هزینه های احتمالی و اعلام شده می‎باشد
 • فعالسازی دامین ها با اطلاعات مندرج کاربر صورت گرفته و در صورت اختلاف آنها مسئولیتی متوجه رسانگار نخواهد بود و در صورت ثبت دامین امکان عودت هزینه تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت
 • به هر دلیل اگر سرویس در بازه زمانی ذکر شده بصورت خودکار فعال نشده و اطلاعات آن ارسال نشود، لازم است کاربر از طریق تیکت موضوع را پیگیری نموده و یا تیکیتی در این خصوص از سمت رسانگار ارسال شده را پاسخ دهد.

پرداخت هزینه سرویس

1- کلیه فاکتورهای سرویسهای با سررسید ماهانه 7 تا 10 روز قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم فروش رسانگار به صورت خودکار ایجاد خواهد شد. این مدت زمان برای سرویسهای 3 ، 6 و 12 ماه و بیشتر متفاوت می باشد ( فاکتور 15 تا 60 روز قبل از سرسید صادر می شود ).
اگر سرویس مذکور وابسته به پرداخت خارج از ایران و ارز باشد مبنای صدور فاکتور آخرین نرخ ثبت شده قبلی روی سرویس کاربر می باشد ، ولی کاربر باید قبل یا بعد از پرداخت صورتحساب از بروزرسانی نرخ فاکتور بر اساس نرخ روز ارز با ارسال تیکت به بخش مالی اطمیمان حاصل نماید . در صورت عدم ارسال تیکت توسط کاربر پرداخت تا بروزرسانی واحد مالی و پرداخت ما به تفاوت احتمالی ناشی از افزایش نرخ ارز علیاحساب بوده و سرویس مذکور تمدید نخواهد شد، همچنین در صورت کاهش نرخ تمدید نسبت به مبلغ پرداختی کاربر ، ما به تفاوت صرفا به اعتبار در حساب کاربر نزد رسانگار عودت داده شده که میتواند برای سفارش سرویسهای دیگر و یا تمدید دوره بعدی همان سرویس مورد استفاده قرار بگیرد ، بازگشت وجه به حساب یانکی کاربر تحت هیچ شرایطی قابل انجام نخواهد بود.
2- در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس مشتری به صورت خودکار توسط سیستم فروش به حالت تعلیق در خواهد آمد.
3- در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 24 ساعت بعد از زمان سر رسید کلیه سرویس های مشتری از طرف رسانگار لغو شده قلمداد می گردد و رسانگار هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.
4- به جهت اینکه سرورهای مجازی منابع سرور را به صورت انحصاری به خود اختصاص می دهند ، مشتری حداکثر 24 ساعت قبل از ‏سر رسید وظیفه دارد برای تمدید یا لغو کردن سرویس خود اقدام ‏نماید و در غیر این صورت رسانگار سرویس مشترک را لغو شده قلمداد خواهد کرد.
5- کلیه مشتریان سرور اختصاصی یا کولوکیشن موظف می باشند 15 روز قبل از زمان سر رسید سرویس، هزینه سرور اختصاصی یا کولوکیشن را پرداخت کنند یا درخواست کنسل شدن سرویس را اعلام کنند تا درخواست کنسل به دیتاسنتر اعلام شود، در غیر اینصورت مشترک موظف به پرداخت هزینه دوره بعدی سرویس می‎باشد.
6- هزینه کلیه لایسنس هایی که توسط رسانگار تهیه شده می بایست حداکثر 72 ساعت قبل از سر رسید لایسنس پرداخت گردد در غیر این صورت تمدید لایسنس توسط رسانگار امکان پذیر نخواهد بود اگر چه تلاش خود را خواهیم کرد تا تمدید صورت پذیرد اما مسئولیتی در خصوص اختلال های احتمالی مربتط به معلق و یا حذف لایسنس متوجه رسانگار نخواهد بود.
7- در صورت عدم پرداخت هر یک از صورت حساب تا 3 روز پس از زمان سر رسید 10 تا  15درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب مشترک منظور خواهد شد و ارائه هر گونه نسخه پشتیبانی در صورت مقدور بودن ، برای انتقال یا تمدید سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.
8- مشتری حداکثر تا 48 ساعت روز پس از تاریخ سر رسید سرویس (به شرط حذف نشدن سرویس) می تواند اقدام به ارسال درخواست دانگرید ( تغییر سرویس به پلن پائین تر ) برای سرویسهای میزبانی وب نماید و پس از آن دانگرید سرویس به هیچ وجه مقدور نخواهد بود.
دانگرید و یا کاهش منابع برای سرویسهایی مانند سرور مجازی و سرور اختصاصی به هیچ عنوان مقدور نبوده و چنین امری فقط در صورت حذف کامل سرویس و اطلاعات آن و ایجاد مجدد سرویس با منابع پردازشی کمتر امکان پذیر خواهد بود
9- در صورتی که پهنای باند مصرفی سرویس مشتری به بیش از 90 درصد حد مجاز خود برسد سیستم به صورت خودکار اخطاری برای کاربر ارسال خواهد شد لذا مسئولیت عدم توجه مشتری نسبت به خرید پهنای باند اضافه و مسدود شدن سرویس به عهده مشتری می‎باشد.
10- پهنای باند کلیه مشتریان (سرویس میزبانی وب ، سرورهای مجازی و اختصاصی و…) تا اولین روز ماه میلادی اعتبار خواهد داشت لذا به هیچ عنوان پهنای باند مازاد بر مصرف مشتری قابل انتقال به ماه های بعد نخواهد بود.
12- شایان ذکر است که در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط مشتری ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف رسانگار اعمال نخواهد شد.
13- کاربران سرور اختصاصی اجاره به شرط تملیک تا پایان زمان قرار داد موظف پرداخت اقساط خود میباشند و در صورت عدم پرداخت حتی 1 قسط و یا لغو از طرف کاربر در هرزمانی ، سخت افزار سرور تحت مالکیت رسانگار میباشد .
14- حداکثر مهلت پرداخت اقساط 10 روز پس از صدور فاکتور بوده و سرور نهایتا تا 72 ساعت پس از تاریخ تمدید فعال خواهد ماند در صورت عدم پرداخت کاربر سرویس مشترک به صورت یکطرفه لغو و رسانگار هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت .
15- هر گونه اعتبار مالی در پنل کاربران یا نمایندگان (میزبانی وب ، دامنه ، سرور مجازی و … ) تحت هیچ شرایطی قابل عودت به حساب بانکی و یا جابجایی بین کاربران نمی‎باشد و صرفا برای پرداخت های آینده در سیستم قابل استفاده می‎باشد.
16- قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر مشتری معتبر می‎باشد و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها قرارداد مشتری با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود.پرداخت با نرخ قبلی به دلیل صدور خودکار صورتحساب به منزله تمدید سرویس نبوده و در صورت افزایش نرخ سوریس مشتری موضف به پرداخت ما به تفاوت می باشد
17- قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش-فاکتور منظور گردیده است، معتبر می‎باشد.
18- در صورت ترخیص سرور (مختص سرویس کولوکیشن) تنها پنج روز به صورت رایگان در انبار رسانگار نگهداری میشود ، پس از مدت مذکور به ازای هر سرور به صورت هفتگی مبلغ 60 هزار تومان هزینه انبارداری دریافت میشود . شایان ذکر است پس از مدت مذکور رسانگار مسئولیتی در قبال سرور نخواهد داشت .
19 – هزینه های ارسال و دریافت سرور و قطعات از دیتاسنتر یا به دیتاسنتر بر عهده مشترک میباشد .
20 – پرداخت صورتحساب صرفا از طریق واریز به شماره و صاحب حساب اعلام شده در سایت و یا درگاه های بانکی رسمی ملت و سامان تحت دامین shaparak.ir متعلق به بانک مرکزی با گواهی رسمی SSL شرکت پرداخت الکترونیک بانک و درگاه به نام رسانگار می باشد ( روش پرداخت در زمان پرداخت قابل انتخاب و مستند می باشد ) قابل ثبت روی فاکتور و پیگیری بوده و رسانگار هیچ گونه مسئولیتی در خصوص پرداخت های مشتری به حسابهای دیگر و یا درگاه های دیگر تحت هیچ عنوان نخواهد داشت.

خلاصه موارد

 • هزینه تمدید سرویس ها 7 تا 60 روز قبل از سررسید سرویس بر اساس دوره زمانی تمدید توسط سیستم صادر شده و اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک صورت خواهد پذیرفت ، اما در صورت عدم دریافت این ایمیل یا پیامک ، تعریق یا لغو سرویس به دلیل عدم پرداخت بر عهده رسانگار نخواهد بود.
 • عدم پرداخت هزینه سرویس در مهلت مقرر ذکر شده به منزله عدم تمایل به تمدید سرویس تلقی شده و رسانگار می‏‎تواند سرویس را در صورت عدم تمدید لغو نماید ، مسئولیت از درست رفتن اطلاعات به دلیل عدم تمدید بر عهده رسانگار نخواهد بود
 • مشتری نسبت به هزینه های اضافه مربوط به سرویس خود مسئول بوده و بادی آنها را پرداخت نماید

پشتیبان گیری اطلاعات

1- رسانگار فقط و فقط بر روی کلیه سرویس های نمایندگی و میزبانی اشتراکی وب به صورت هفتگی و ماهانه نسخه پشتیبان تهیه می کند و این نسخه ها بر روی سرورهای پشتیبان رسانگار نگهداری می شود.
2- رسانگار هیچ گونه تعهدی در قبال وجود یا صحت بک آپ های تهیه شده از سایت های مشتریان ندارد.
3- هزینه ری استور کردن بک آپ های رسانگار یا در اختیار قرار دادن برای انتقال ، معادل 250 هزار ریال می‎باشد.
4- در کلیه سرویس های میزبانی وب ، سرورهای مجازی و اختصاصی تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سرور بر عهده مشتری می‎باشد. مگر در سرویسهای مدیریت شده که پشتیبان گیری مطابق شرایط ذکر شده سرویس باشد
5- در سرویس های هاست دانلود به دلیل حجیم بودن اطلاعات مشترکین، پشتیبان گیری از فایل ها بر عهده مشترک می‎باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل سخت افزاری و یا فنی مسئولیتی متوجه رسانگار نخواهد بود.

خلاصه موارد

 • پشتیبان‎گیری از اطلاعات برای استفاده کاربر به هر عنوان بر عهده شخص کاربر بوده و رسانگار در خصوص از دست رفتن اطلاعات به دلیل مشکلات فنی مسئولیتی نخواهد داشت
 • در شرایطی که امکان پذیر باشد، در صورت نیاز کاربر ریستور اطلاعات از بک آپ های رسانگار منوط به پرداخت هزینه مربوطه مطابق شرایط و اعلام قبلی اخذ می‎گردد

لغو سرویس توسط مشتری

1- کلیه مشتریان موظف می باشند قبل از خرید هرگونه سرویس از رسانگار نسبت به انطابق خواسته ها و نیازهای خود با سرویس ارائه شده توسط رسانگار اطمینان حاصل کنند.در صورتی که به دلیل عدم ارسال سئوالات پیش از خرید توسط خریدار ، سرویس ارائه شده با انتظارات مشتری مطابقت نداشته باشد هیچ هزینه ای قابل عودت نخواهد بود ، مگر در مواری که طبق شرایط مندرج در ضمانت عودت وجه درخواست کاربر دریافت شود.
2- کلیه سرویس های رسانگار در صورتی که دارای مشکل فنی باشند (ملاک تشخیص نقص فنی کارشناسان رسانگار می‎باشد) ، مشتری می تواند حداکثر طی 48 ساعت برای عودت کل وجه پرداختی خود اقدام کند که در این صورت هزینه های غیرقابل برگشت مثل IP ، دامین ، لایسنس و … از کل مبلغ دریافتی کسر شده و مابقی برگشت داده می شود به عبارت دیگر هزینه ای که فقط مربوط به سرویس شما می‎باشد ، برگشت داده خواهد شد.
3- مشتری موظف است قبل از ارسال درخواست عودت وجه ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرویس های رسانگار منتقل کند و پس از لغو کردن سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات مشتری وجود نخواهد داشت.
4- در صورتی که مشتری (به جزء مشتریان سرور اختصاصی که در بند های بعدی اشاره شده است) قصد کنسل کردن سرویس خود را دارد بایستی ۷ روز قبل از پایان قرارداد و یا زمان تمدید سرویس خود ( برای سرویس های میزبانی وب یا سرورمجازی ) سرویس خود را از بخش مدیریت سرویس لغو نماید  برای تمام سرویسهای نمایندگی فروش و سرورهای اختصاصی، این بازه زمانی بیشتر بوده و باید ۳۰ روز قبل از پایان قرارداد و یا زمان تمدید سرویس این موضوع را به واحد مالی اطلاع دهد در غیر این صورت موظف به پرداخت هزینه دوره بعد خواهد بود و در غیر این صورت رسانگار طبق قوانین جرایم اینترنتی با مشتری متخلف برخورد شده و هرگونه پیگیری قانونی در خصوص احقاق حقوق و دریافت هزینه پرداخت نشده برای رسانگار محفوظ خواهد بود.
5- در صورتی که مشتری پس از کنسل کردن سرویس و تمام شدن مدت زمان سرویس بخواهد به سرویس خود دسترسی داشته باشد – در صورتی که سرویس او حذف نشده باشد – به ازای هر روز دسترسی ملزم به پرداخت مبلغ 100 هزار ریال می‎باشد

6- در خصوص سرورهای مجازی در صورت حذف سرویس توسط رسانگار به دلیل عدم پرداخت و یا درخواست کاربر ،‌ در آینده نیاز به فعال سازی سرویس با همان ای پی قبلی داشته باشد در صورت آزاد بودن آی پی هزینه ای تا سقف ۵۰٪ هزنیه سرویس به عنوان هزینه تخصیص مجدد دریافت خواهد شد

خلاصه موارد

 • مشتریان باید سرویس خود را در صورت عدم نیاز به استفاده از طریق پورتال کاربران و یا اعلام کتبی از طریق تیکت لغو نمایند

قوانین پشتیبانی و مشاوره فروش

1- کلیه مشتریان موظف هستند درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی از سیستم پشتیبانی (https://portal.rasanegar.com/supporttiket.php) ارسال نمایند و از تماس با تلفن های واحد فروش ، فرم های تماس با ما و… برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری کنند.
2- زمان ارائه مشاوره فروش و پشتیبانی به صورت تلفنی توسط رسانگار از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 لغایت 17 و خارج از ساعت اداری و روزهای تعطیل از طریق سیستم پشتیبانی سایت می‎باشد.
3- پشتیبانی و خدمات پس از فروش رسانگار فقط و فقط به مالک اصلی سرویس پس از تایید اطلاعات و هویت ثبت شده در سیستم فروش تعلق خواهد گرفت.
4- کلیه اطلاعات مشتریان و سرویس ها نزد رسانگار محفوظ خواهد بود و ارائه هرگونه اطلاعات در این خصوص منوط به ارائه نامه از مراجع قضایی خواهد بود.
5- پشتیبانی فقط شامل ماژول های طراحی شده توسط رسانگار و مشکلات مربوط به آپتایم شبکه و سرورها می‎باشد و هیچ گونه پشتیبانی بابت مشکلات سیستم های مدیریت محتوا (cms) و مشکلات موجود در سایت یا سرور مشتریان ارائه نمی‎شود و رسانگار هیچ تعهدی در قبال حل این گونه مشکلات ندارد.
6- نصب و راه اندازی نرم افزاری هایی که توسط رسانگار ارائه می گردد در صورتی که غیر از آن شرایطی برای نصب ذکر نشده باشد فقط یکبار به صورت رایگان انجام خواهد شد و نصب و راه اندازی مجدد مستلزم پرداخت هزینه می‎باشد.
7- ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی رسانگار مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. این هزینه به عنوان هزینه مدیریت موردی و بر اساس نرخ اعلام شده خواهد بود
8- در صورتی که مشتری نیاز به مدیریت و رفع مشکلات سایت یا سرور خود داشته باشد می تواند پس از طرح مشکل و هماهنگی با رسانگار نسبت به خرید بسته های مدیریت یا عیب یابی اقدام کند.
9- صرف خرید یا فعال بودن بسته مدیریت و عیب یابی دلیل بر شروع عملیات مدیریت و عیب یابی نمی‎باشد و مشتری موظف هست درخواست های خود را به صورت تیکت به واحد پشتیبانی اعلام کند.
10 تکنسین ها و مدیران سرورهای رسانگار به صورت ۲۴ ساعت کلیه سرورها را مانیتورینگ کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل اقدام به رفع آن خواهند نمود.
11- اگر به دلیل مشکل سرور مشتری ، تنکنسین ها و یا کارمندان رسانگار و یا مرکز داده نیاز باشد که برای رفع مشکل به دیتاسنتر مراجعه نمایند هزینه ایاب و ذهاب به عهده مشتری می‎باشد.
12- کلیه مشتریان موظف می باشند قبل از ارسال تیکت، بخش آموزش و مقالات رسانگار را مطالعه کرده و در صورت عدم پیدا کردن راه حل مناسب برای رفع مشکل خود، تیکت ( درخواست پشتیبانی ) مورد نظر را ارسال کنند.
13- کلیه مشتریان موظف می باشند در هنگام ارسال تیکت ، اطلاعات درخواستی مرتبط به هر واحد را به صورت دقیق و صحیح تکمیل نمایند در صورتی که اطلاعات به صورت ناقص یا اشتباه ارسال شود تیکت بدون پاسخ بسته خواهد شد.
14- مشتری موظف است اهمیت تیکت های ارسالی را با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب کند.

 • درجه اهمیت درخواست پشتیبانی به شرح زیر دسته بندی شده است
  • میزان اهمیت مهم/ضروری: قطع شدن سرور یا سرویس
  • میزان اهمیت متوسط: مشکلاتی که باعث اختلال در سرویس گردیده است
  • میزان اهمیت کم : کلیه تیکت های مالی ، فروش و تیکت های که شامل دسته های قبلی قرار نشود.

15- مشتریان موظف می باشند برای هر درخواست پشتیبانی مروبط به موضوع جدیدی یک تیکت جدید باز کنند و از باز کردن تیکت های قدیمی و بسته شده خودداری کنند.
16- مشتریان مجاز نمی باشند برای یک درخواست مشابه ، چند تیکت متفاوت باز کنند.
17- میانگین زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات اداری 1 ساعت و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل 3 ساعت می‎باشد.
18- در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و … که پورتال کاربران در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربران اعلام خواهد شد. در صورت عدم اطلاع رسانی روش خاص ایمیل support at rasanegar dot com و تلفن مرکز تماس رسانگار روش ارتباطی پیش فرض می‌باشد
19- در صورت عدم توجه و نقض هر یک از موارد فوق واحد مالی مجاز به اعمال جریمه نقدی به ازای هر تیکت می‎باشد که در صورت عدم پرداخت جریمه، ارائه خدمات پشتیبانی به مشترک معلق خواهد شد.

خلاصه موارد

 • پشتیبانی رسانگار در همه موارد از طریق تیکت بصورت مستند صورت گرفته و پایه همه تصمیمات می‎باشد

رسیدگی به شکایات ، اخطارها و تخلفات

1- زمانی که برای یکی از سرویس های مشتری از طرف دیتاسنتر ،افراد حقیقی و یا حقوقی تخلفی گزارش شود رسانگار می تواند سرویس مشترک را بدون اخطار قبلی مسدود و به تخلف گزارش شده راسا رسیدگی کند.

2- حداکثر 24 ساعت بعد از زمان گزارش تخلف یا شکایت مشترک موظف می‎باشد که به تخلف مربوط رسیدگی و پاسخ خود را برای رسانگار ارسال نمایید.

3- در صورت عدم رسیدگی و یا پاسخ گویی مشترک ظرف زمان تعیین شده رسانگار می تواند سرویس مشترک را لغو نماید و تعهدی در خصوص بک آپ اطلاعات مشتری ندارد.4- در صورتی که شکایت طرح شده از مشتری ، خسارتی برای رسانگار ایجاد نماید مشتری موظف به جبران کلیه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می‎باشد.

5- در صورت تکرار تخلف از طرف مشتری ، رسانگار می تواند مشتری متخلف را به دلیل عدم توجه و رسیدگی به امور سرویس خود ، جریمه و یا اخراج نماید.

6- مشتری می پذیرد که در مسائلی كه در بخش قوانین و مقررات سرویس دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را به مراجع قانونی ارائه نکند و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا جبران کننده کلیه ضرر و زیان های مادی و معنوی ناشی رسیدگی به پرونده تشکیل شده باشد.
7- با توجه به اینکه رسانگار فقط یک برند ثبت شده است و تحت عنوان شرکت و یا گروه تجاری فعالیت نمی نماید،  مشتری موظف می‎باشد كه با در نظرگرفتن اطلاعات مندرج در نماید اعتماد الکترونیکی  محل طرح شکایت و دادرسی پرونده های مرتبط به خدمات و سرویس های ارائه شده توسط سایت رسانگار را در دادگاه و يا كميته مبارزه با جرائم رايانه ای واقع در شهر کرج و نام و آدرس طرف شکایت را مطابق اطلاعات مندرج در نماد اعتماد الکترونیکی در سایت رسانگار از سرح شکایت برای  شرکت/برند/گروه رسانگار و بدون ذکر آدرس خودداری کند ، دعاوی و پرونده های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان ها و همچنین موارد مطروحه در کرج که به مالک سایت رسانگار که اطلاعات وی در نماد اعتماد الکترونیکی درج شده است وصل نشود با توجه به عدم وصل امکان رسیدگی و پاسخ گویی ، حضور در جلسات و ارائه دفاعیات بدون پاسخ خواهند ماند و حق اعتراض به آنها بر اساس قوانین وجود خواهد داشت
8- رسانگار تنها نسبت به عملکرد خود در چارچوب قوانین و مقررات سرویس دهی رسانگار به مراجع قانونی پاسخ گو خواهد بود و عملکرد یا سرویس دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به رسانگار مرتبط نخواهد بود.

خلاصه موارد

توهین به برند یا عوامل رسانگار

 هر گونه توهین به سرویس ها ، مسئولین و کارمندان رسانگار از طریق هر گونه از وسایل ارتباطی ، اعم از سند های دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت ، گفتگوی زنده ، ارتباط های مخابراتی تلفن ، فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و رسانگار امکان قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت

رفع مسئولیت

 1.  سرویس های رسانگار به همان شکلی هستند ،که ارائه می شوند و همیشه سعی ما در بالا بردن کیفیت سرویس ها است اما هیچ گونه ضمانت و گارانتی در مورد قطعی ، بی عیب بودن ، امنیت و … ارائه داده نمی‎شود و رسانگار هیچ گونه خسارتی برای عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی مانند از دست رفتن اطلاعات به طور کامل نخواهد بود.
 2.  رسانگار هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا اس ام اس های رسانگار اعم از پرداخت صورت حساب ، منقضی ، لغو یا مسدود شدن سرویس و … ندارد و تحت هیچ شرایطی مسئول مشکلات ، حوادث و خسارات احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.
 3. رسانگار مسئولیتی در قبال لغو و حذف لایسنسها یا خدمات خارجی که به دلیل تحریم از سمت ارائه دهنده لایسنس و خدمات اعمال می شود نخواهد داشت و در صورت تحریم ایران توسط این رسانگار ها هیچ گونه مسئولیتی در قبال پیگیری یا عودت وجه این محصولات به عهده رسانگار نخواهد بود.
 4. رسانگار می تواند در هر زمان که بخواهد و نیاز باشد قوانین فوق را تغییر داده یا تکمیل نماید و علیرغم اینکه بروزرسانی های مهم و تاثیر گزار این قوانین از طریق ایمیل به اطلاع کاربران خواهد رسید ، رسانگار هیچ گونه تعهدی در خصوص اطلاع رسانی تغییر قوانین به مشتریان ندارد و مشتری باید قبل از سفارش سرویس جدید و در بزاه های زمانی مرتب بر اساس تاریخ درج شده آخرین بازبینی آن را مطالعه و از مفاد آن آگاه شود ، تنها 
 5. نسخه قابل استناد ، نسخه ای خواهد بود که بر روی وب سایت رسانگار و در آدرس مربوط به شرایط استفاده از سرویسها  قرار گرفته و برای همه مشتریان لازم الاجرا می‎باشد.
آخرین بروزرسانی شرایط و قوانین استفاده از سرویس های رسانگار در :‌ یکشنبه 2019/03/24

خلاصه موارد

 • رعایت ادب در مکاتبات در هر دو سوی مکاتبات بین کاربر و رسانگار از الزامات می باشد
 • توهین توسط کاربر به هر شکل در رسانگار قابل قبول نبوده و می‎تواند منجر به انسداد و یا لغو خدمات بدون هیچ مسئولیت بعدی در قبال استرداد هزینه و بازیابی اطلاعات گردد.
 • بروز هرگونه مشکل ناشی از تحریم یا محدودیتهای دستگاه های تصمیم گیرنده داخلی و خارجی، مقامات اجرایی و قضایی داخلی برای سرویس یا خدمات ارائه شده ما برعهده رسانگار نبوده و ما مسئول اطلاعات و یا عودت وجه در چنین شرایطی نخواهیم بود
 • در تمامی موارد ذکر شده در قسمتهای مختلف این توافقنامه رسانگار تلاش خواهد نمود شرایط را در حد امکان بصورت عادلانه و با تعامل با کاربر رسیدگی و رفع نماید

رضایت شما از خدمات را تضمین می‎کنیم

پشتیبانی پاسخ گو

تیم پشتیبانی فنی رسانگار ، اماده پاسخ گویی به انواع درخواست ها و پرسشهای شما در خصوص خدمات ، راهکارها و محصولات ارائه شده می باشد ، ما خدمات پشتیبانی خود را پس از ارسال تیکت بصورت تلفنی و کتبی در تیکت/ایمیل ارائه می‎کنیم

30 روز تضمین عودت وجه

ما با ارائه خدمات مناسب رضایت شما را بصورت کامل جلب می‎کنیم، در صورت عدم رضایت شما به دلایل فنی و پس از تعامل با شما تا 100% هزینه پرداختی شما را بسته به نوع سرویس خریداری شده از 1 تا 30 روز پس از شروع ارائه خدمات عودت خواهیم داد.