وبلاگ رسانگار
با ما حرفه ای باشید

سرور مجازی NVMe

لایسنس رایگان ILO2 سرورهای HP برای فعال کردن Console , Remote Media

به همراه آموزش فعال سازی ILO Advanced با License Entitlement Certificate

0 ۴,۴۸۱
زمان لازم برای مطالعه: 2 دقیقه

در صورتی که شما جزو آن دسته ادمین هایی هستید که برای دسترسی به سرور HP خود از راه دور و از طریق ILO به سرور متصل می شوید ممکن است به امکانات بیشتری  مثل کنسول ریموت و قابلیت Mount ISO از راه دور داشته باشید که به صورت پیش فرض از طرف شرکت HP در سرور قرار داده نشده و برای فعال شدن آن نیاز به لایسنس دارد.

در هنگام خرید لایسنس سرورهای HP یک برگه چاپ شده به عنوان لایسنس تحویل می گردد. نام این برگه License Entitlement Certificate است. این برگه در واقع گواهیِ حق استفاده از لایسنس است و هیچ اطلاعاتی درباره License Key در آن وجود ندارد. در این آموزش ، مراحل فعال سازی لایسنس iLO و به دست آوردن آن را مرور خواهیم کرد.

روش اول : فعال سازی لایسنس iLO با استفاده از License Entitlement Certificate

 

در اینجا شما تصویر یک نمونه از License Entitlement Certificate ای را که در هنگام خرید سرورهای HP دریافت می شود را مشاهده می کنید.

همان طور که در تصویر مشخص شده است بر روی هر برگه یک Entitlement Order Number وجود دارد. شما می توانید با استفاده از این کد لایسنس iLO خود را از وب سایت HP دریافت کنید.

به این منظور ابتدا وارد آدرس زیر در وب سایت HP شوید.

http:.//www.hpe.com/software/licensing

مطابق تصویر زیر کد Entitlement Order Number یا EON را که بر روی برگه License Entitlement Certificate چاپ شده است را وارد و بر روی دکمه Search کلیک نمایید.

پیشنهاد می‎کنیم بخوانید:
VMware Workstation 15.0.3 for Linux

در گام بعدی شما به صفحه ورود به My License Portal هدایت می شوید. اگر هنوز حساب کاربری خود را در وب سایت HPE ایجاد نکرده اید بر روی دکمه Create an Account کلیک کنید. در غیر این صورت با اطلاعات حساب کاربری تان لاگین کنید.

روش دوم : استفاده از لایسنس سریال کرک شده  ILO2 Advanced

در صورتی که تصویر بالا برای شما نمایش داده شد ، می توانید اطلاعات حساب کاربری خود را به روزرسانی نمایید و بر روی Update کلیک کنید

حالا اگر سرور دست دوم داشته باشید که اون رو در رسانگار کولوکیشن کرده باشید و یا اینکه یک سرور اختصاصی با برند HP که در ایران هاست شده از  رسانگار اجاره کرده باشید ، برای خرید لایسنس اگر فرض کنیم کارت اعتباری داشته باشیم  و اگر فرض کنیم بتوانیم با وجود تحریمها آن را شارژ کنیم باز به دلیل تحریمها شرکت HP آن امکانات را به ما نمی فروشد به دلیل باز هم تحریم. اینجاست که از کشور دوست و برادر روسیه کمک می گیرم و از آنجا که اونها برعکس ما اصلا علاقه ای به خریدن لایسنس ندارند خودشان زحمت هک کردن لایسنس را کشیده و در اختیار شما قرار می دهند.

لایسنس فعال سازی Feature هایی مثل Virtual Media و Authentication and Directory Server Settings
iLO2 – Advanced License Keys
35DPH-SVSXJ-HGBJN-C7N5R-2SS4W
35SCR-RYLML-CBK7N-TD3B9-GGBW2
iLO – Advanced License Keys
247RH-ZPJ8S-7B17D-FCE55-DDD17
iLO 1 – Advanced License Keys
35DRP-7B3TX-78VVM-7KX4Y-XS74X – Advanced
HP iLO MP integrity – Advanced License Keys
32Q8Y-XZVGQ-4SGJB-4KY3R-M9ZBN – MP Advanced

 

4.4/5 - (11 امتیاز)
دیدگاه شما در خصوص مطلب چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را با احترام به دیدگاه های دیگران و با توجه به محتوای مطلب درج کنید