وبلاگ رسانگار
با ما حرفه ای باشید

سرور مجازی NVMe

آموزش تغییر پسورد ویندوز سرور

0 ۶۲
زمان لازم برای مطالعه: < 1 دقیقه

معمولا پس از خرید یک سرور اختصاصی و یا سرور مجازی ویندوز اطلاعات دسترسی توسط سرویس دهنده برای شما ارسال خواهد شد ، برای امنیت بیشتر پس از اولین ورود به سرور پیشنهاد می کنیم که پسورد کاربر Administrator سرور را تغییر دهید

همچنین شما می توانید برای افزایش بیشتر امنیت سرور در بازه های زمانی مشخص ( مثلا هر 6 ماه ) نسبت به تغییر کلمه عبور Administrator و یا دیگر یوزرهایی که با آن از طریق Remote Desktop Connection به سرور متصل می شوید،اقدام نمائید.

در این آموزش روش تغییر پسورد ویندوز سرور را برای شما توضیح خواهیم داد

تصاویر راهنمای زیر مربوط به ویندوز سرور 2012 می باشد،اما از گام 2 به بعد مراحل در دیگر ویندوز های سرور از جمله 2012 / 2016 / 2019 و حتی ویندوز های دسکتاپ 7 / 10 یکسان می‎باشند.
 

 

زمان مورد نیاز: 2 دقیقه.

برای تغییر پسورد Administrator (یا هر کاربر دیگر ) در ویندوز سرور 2012 طبق آموزش زیر اقدام کنید

 1. وارد Computer Management شوید

  در ابتدا می بایست وارد Start ویندوز سرور شده و سپس Server Manager کلیک نموده و در انتها بر روی گزینه “Tools”گزینه “Computer Management” کلیک نمائید.


 2. وارد Local Users and Groups شوید

  در صفحه ای که باز شده روی گزینه“Local Users and Groups” کلیک کرده و سپس“Users” را انتخاب نمائید.در سمت راست لیست یوزرهایی که در سرور ایجاد شده اند را نمایش می دهد،حال شما بر روی یوزر “Administrator” کلیک راست نموده و گزینه “Set Password” را انتخاب نمائید.

 3. پیام نمایش داده شده را تائید کنید

  در این قسمت بر روی گزینه “Proceed” کلیک نمائید.

 4. پسورد جدید و تکرار آن را وارد کنید

  در پنجره نمایش داده شده “New password” و “Confirm password” کلمه عبور جدید مورد نظر خود را وارد نموده و در انتها بر روی گزینه“OK” کلیک نمائید.

پیشنهاد می‎کنیم بخوانید:
آموزش استفاده از Putty برای اتصال به SSH

دیدگاه شما در خصوص مطلب چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را با احترام به دیدگاه های دیگران و با توجه به محتوای مطلب درج کنید