وبلاگ رسانگار
با ما حرفه ای باشید

سرور مجازی NVMe

آموزش نصب Patch و آپدیت Offline روی VMWare Esxi

0 ۲,۰۱۷
زمان لازم برای مطالعه: 2 دقیقه

همون طور که مایکروسافت ایرادات سیستم عامل های ویندوز رو از طریق Windows Update حل می کنه شرکت VMware هم این کار رو برای ESXi از طریق Patchها انجام میده. patchها به صورت فایل های zip از طریق سایت رسمی شرکت VMware در اختیار شما قرار می گیرن و هر کدوم تعدادی از ایرادات ESXi رو رفع می کنن. این ایرادات میتونه مشکلات امنیتی یا bugها باشه. چون من متأسفانه دیده شده ک اکثر مدیران شبکه این بخش مهم از نگهداری ESXi رو انجام نمی دهند ، تصمیم گرفتم این پست رو برای شما با برخی اطلاعحات باز نشر کنیم تا شاید بتونم در جهت متمرکز کردن دوستان روی این موضوع قدمی برداشته شود.

شما patch ها رو به روش های بسیار مختلفی می تونید نصب کنید که William Lam در پست بی نظیرش در بلاگ رسمی شرکت VMware مفصلاً به این موضوع پرداخته. اما من به طور مختصر سعی می کنم ساده ترین راه انجام این کار رو برای دوستان توضیح بدم:

1- ابتدا SSH رو روی ESXi خودتون فعال کنید. ( آموزش فعال کردن SSH روی سرورهای Esxi )

2- فایل patch (که می تونید از پایین این پست و یا مستقیماً از وب سایت رسمی شرکت VMware دانلود کنید) رو با استفاده از یک نرم افزار که SFTP یا SCP رو پشتیبانی کنه با استفاده از نام کاربری و رمز عبور یه اکانت که دسترسی کافی داره (مثل root) داخل ESXi خودتون آپلود کنید. به عنوان یه راهنمایی نرم افزار های FileZilla و WinSCP هر دوی این پروتکل ها رو پشتیبانی می کنند ، میتونید فایلها رو مستقیما از طریق vMware vSphere Clint یا راربط کاربری تحت وب Flash یا HTML5 ( بسته به نسخه ESXi ) هم انجام بدید

در ادامه بحث من فرض می کنم که فایل رو در datastore1 آپلود کردید.

3- به ESXi خودتون با SSH وصل بشید و از فرمان زیر برای اعمال patch استفاده کنید:

esxcli software vib update −d /vmfs/volumes/datastore1/ESXi550-201312001.zip

که در اون ESXi550-201312001.zip اسم فایل patchمون هست.

4- چند دقیقه صبر می کنید تا کار اعمال patch انجام بشه. اگه فرایند موفقیت آمیز بوده باشه به شما پیغامی مبنی بر این موضوع داده میشه. توجه کنید که بعضی patch ها به reboot احتیاج دارن و بعضیا ندارن. این موضوع در پیغامی که بهتون داده میشه به اطلاعتون میرسه.

نهایتاً بعد از reboot (اگه احتیاج باشه) خواهید دید که build number مربوط به ESXiتون به build number مربوط به patch افزایش پیدا می کنه.

3/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه شما در خصوص مطلب چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را با احترام به دیدگاه های دیگران و با توجه به محتوای مطلب درج کنید