وبلاگ رسانگار
با ما حرفه ای باشید

سرور مجازی NVMe

برنامه جدید خط فرمان ویندوز ، مایکروسافت از Windows Terminal پرده برداری کرد

برنامه جدید جایگزین PowerShell , CMD و WSL بصورت یکپارچه و با قابلیت های جذاب

0 ۱,۴۷۸
زمان لازم برای مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت یک برنامه خط فرمان (Commnad Line ) جدید برای ویندوز توسعه داده و منتشر کرده اید ، این برنامه برای تبدیل شدن به محیطی  یکپارچه برای دسترسی به محیط هایی مانند PowerShell , CMD و WSL (زیرسسیستم لینوکس مایکروسافت ) طراحی شده است ، همچنین مایکروسافت در جال اضافه کردن قابلیتهای کاربردی مانند پشتیبانی از چندین تب در ترمینال چدید و همچین سفارشی سازی برای توسعه دهنده‏‎گانی که میخواهند ترمینال را بهبود بدهند هم هست.

ویندوز ترمینال ( Windows Terminal ) از ایموجی و پردازش متن مبتنی بر پردازده گرافیکی (GPU Based Text Rendering) پشتیبانی میکند ، این پردازش متنی بر مبنای DirectX است و متن ، کاراکتر ، گلیف ها و سمیبل ها که روی رایانه شما در دسترس است که شامل جمله CJK ideograms ، ایموجی ها ، آیکون ها، powerline symbols و programming ligatures ها می‎باشد

مایکروسافت از برنامه جدید ویندوز ترمینال در کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت 2019 چند روز پیش پرده برداری کرد ، این غول دنیای نرم افزار  قصد دارد در اوسط ماه جوئن” ویندوز ترمینال” را در دسترس قرار دهد ، این جدیدترین اقدام مایکروسافت برای بهبود محیط توسعه در ویندوز 10 است .

ترمینال ویندوز مایکروسافت همچنین بصورت کامل با پروفایل ها قابل سفارشی سازی است ، شما میتوانید به ازای هر App , Shell یا ابزار  چندین پروفایل ایجاد کنید و وارد ترمینال ویندوز وارد کنید ، این یعنی PowerShell , CMD , SSH یا اوبونتو و کالی لینوکس . هر پروفایل میتواند رنگ ، تم ، پس زمینه یا استایل فونت خودش را داشته باشد ، این یعنی سفارشی سازی های زیاد و قابل قبول برای بیشتر توسعه دهنده‎‌گان.

مایکروسافت قبلا خط فرمان لینوکس را به ویندوز به همراه پشتیبانی بومی از OpenSSH را به سیستم اضافه کرده است. حتی به فروشگاه ویندوز Ubuntu و Kali Linux را اضافه کرده است ، در حالی که ویندوز ترمنیال جدید از ماه آینده در دسترس خواهد بود مایکروسافت کدسورس ترمینال ویندوز را در گیت هاب منتشر کرده است.

4.8/5 - (5 امتیاز)
پیشنهاد می‎کنیم بخوانید:
ویندوز ترمینال جدید مایکروسافت در دسترس کاربران ویندوز 10 قرار گرفت
دیدگاه شما در خصوص مطلب چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را با احترام به دیدگاه های دیگران و با توجه به محتوای مطلب درج کنید