وبلاگ رسانگار
با ما حرفه ای باشید

سرور مجازی NVMe

آشنایی با پلاگین جت بک آپ

0 ۳۲۷
زمان لازم برای مطالعه: 2 دقیقه

پلاگین JetBackup در Cpanel

اگر برای میزبانی وب سایت خود از هاست لینوکس با کنترل پنل Cpanel استفاده میکنید، حتما نیاز دارید تا به صورت خودکار از تمامی هاست شما در مکانی امن بک آپ تهیه شود. با این کار در صورت بروز مشکل برای سرور هاست فعلی در بدترین حالت می توانید با خرید یک هاست جدید و ریستور بک آپ، سایت خود را در کمتر از یک ساعت مجددا آنلاین نمایید.

اگر هاست Cpanel شما به پلاگین Jetbackup مجهز نباشد، ناچارید تا برای تنظیم بک آپ گیری خودکار، از اسکریپت های نه چندان کارامد PHP استفاده کنید که امکانات محدودی نیز دارند.

JetBackup یک ابزار بک آپ گیری پیشرفته برای کنترل پنل سی پنل است. JetBackup امکاناتی که جای آن ها در تنظیمات بک آپ پیشفرض سی پنل خالیست را به شما ارایه می دهد. تنظیماتی مانند تنظیم بک آپ گیری خودکار و زمانبندی شده از هاست بر اساس Cronjob در این پلاگین گنجانده شده و در یک رابط کاربری گرافیکی کاربری زیبا و ساده به راحتی توسط افراد آماتور نیز قابل استفاده است.

امکانات JetBackup

قابلیت Self-restore

Cpanel به صورت پیش فرض به شما اجازه ریستور فایل های Full backup را نمی دهد. بنابراین اگر به هر دلیلی نیاز به ریستور یک فول بک آپ را داشته باشید، ناچارید تا این درخواست را به پشتیبانی شرکت میزبان خود ارسال کنید. اما Jetbackup با قابلیت Self-restore اجازه می دهد تا به راحتی بک آپ های خود را در آن ریستور کنید.

قابلیت Self-restore به شما اجازه می دهد تا به راحتی لیست تمامی بک آپ های موجود از سایت خود را مشاهده کرده و هریک از آن ها را ریستور یا دانلود کنید.

بک آپ گیری Incremental  در سی پنل

قابلیت Incremental در فرایند Backup گیری به این معناست، که ابتدا یکبار از تمامی اطلاعات هاست بک آپ کامل تهیه شده و روزهای بعد تنها از فایل های تغییر یافته بک آپ گرفته می شود.

این امر موجب کاهش فشار وارده به سرور و کاهش قابل توجه زمان فرایند بک آپ گیری می شود. وقتی سایتی حجیم داشته باشید و هر روز قصد تهیه بک آپ از آن را داشته باشید، این قابلیت برای شما ارزش فراوانی خواهد داشت.

بک آپ گیری خودکار به تفکیک کاربر

با امکانات سمت سرور گسترده، به راحتی می توانید از شرکت میزبانی وب درخواست کنید تا بر اساس زمانبندی دلخواه شما، از اطلاعاتتان بک آپ تهیه شود. پس از آن شما دائما قادر به مشاهده بک آپ ها، دانلود یا ریستورشان نیز هستید.

 

Rate this post
دیدگاه شما در خصوص مطلب چیست ؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را با احترام به دیدگاه های دیگران و با توجه به محتوای مطلب درج کنید